Lietuvoje

2019.04.10 12:17

STT krečia Valstybinės energetikos inspekciją: sulaikyti 4 asmenys

BNS2019.04.10 12:17

Trečiadienį dėl galimos korupcijos sulaikyti Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) Klaipėdos skyriaus darbuotojai, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Tarp sulaikytųjų – teritorinio skyriaus vedėjas bei specialistai, BNS sakė STT atstovė Renata Endružytė.

BNS žiniomis, sulaikyti padalinio vedėjas Viktoras Alekna, specialistai Žaneta Zadorožnaja ir Aidas Kazėnas bei sekretorė Danutė Talalajevskaja.

Trečiadienį taip pat sulaikyti du asmenys, įtariami papirkimu.

STT skelbia surinkusi pakankamai duomenų, apie organizuotoje grupėje veikusius VEI Klaipėdos skyriaus darbuotojus, kurie už dokumentų parengimą sistemingai priimdavo neteisėtus piniginius atlygius iš individualią veiklą vykdančių asmenų.

Trečiadienį atliekamos kratos įtariamųjų darbo ir gyvenamosiose vietose.

Pasak STT, įtariamųjų asmenų skaičius artimiausiu metu gali didėti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Reaguodama į įvykį Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos (toliau – VEI) informuoja, kad, pasirodžius informacijai apie sulaikytus Klaipėdoje teritorinio skyriaus darbuotojus, bendradarbiaus ir teiks visą reikalingą informaciją Specialiųjų tyrimų tarnybai bei kitoms teisėsaugos institucijomis. 

„Inspekcija teiks visą reikalingą informaciją ir kitą medžiagą tyrėjams, kad kuo greičiau būtų atsakyta į klausimus, kokį vaidmenį galėjo turėti institucijos darbuotojai galimai korupciniame nusikaltime.

Noriu pabrėžti, kad visi VEI tarnautojai privalo griežtai vadovautis jų darbą reglamentuojančiais teisės aktais, taip pat ir įvertinti galimas korupcijos rizikas, o to  nepaisantys yra atleidžiami iš darbo“, – sako VEI viršininką pavaduojantis, Planavimo ir kontrolės skyriaus vedėjas Andrius Daščioras, pažymėdamas, kad Inspekcija pradeda ir tarnybinį patikrinimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.