Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.10 09:43

FNTT akiratyje – statybos bendrovė: daugiabučių nestatė, bet mokesčius slėpė

LRT.lt 2019.04.10 09:43

Sostinėje registruota statybos bendrovė pati daugiabučių nei statė, nei įrenginėjo, tačiau mokesčius nuo gautų pajamų slėpė, praneša finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

FNTT Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė sostinėje veiklą registravusios statybų bendrovės ikiteisminį tyrimą. Išaiškinta, kad jos vadovai išvengė sumokėti beveik 190 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Tyrimo metu nustatyta, kad sostinėje registruota bendrovė turėjo tik keletą darbuotojų. Statydama daugiabučius namus, ji sudarydavo rangos sutartis su kitomis statybų bendrovėmis ir pastarųjų darbuotojai atlikdavo visus darbus.

Surinkta pakankamai duomenų, kad statybomis besiverčiančios bendrovės pagrindinė akcininkė, tuo pačiu metu buvusi ir direktore, kartu su bendrovėje vadybininku dirbančiu sutuoktiniu, kuris realiai ir buvo bendrovės vadovas, mažino bendrovės apyvartą ir teikė neteisingus duomenis apie pajamas mokesčių administratoriui.

Įtariama, kad pateikusi neteisingus duomenis statybų bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 190 tūkst. eurų PVM.

Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą numato maksimalią iki ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi