Lietuvoje

2019.04.10 09:43

Karbauskis: vyriausybės darbe galima matyti klaidų

Paulina Levickytė, Sigita Zumerytė, ELTA2019.04.10 09:43

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis pripažįsta, kad valdančiųjų suformuota vyriausybė yra padariusi klaidų.

„Mes atliekame parlamentinę kontrolę, mes kviečiame ministrus, vertiname reformas, kurias pradėjo, vertiname jų eigą. Būtų keista, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija būtų nepatenkinta savo pačių sukurta vyriausybe, bet reikia pasakyti: „taip“, klaidų yra. Mes jas keliame“, – „Žinių radijui“ trečiadienį teigė R. Karbauskis.

Nors viešoje erdvėje garsiai nuskambėjo „valstiečių“ lyderių nepasitenkinimas susisiekimo ministru Roku Masiuliu, kuris atleido valdančiųjų girtą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų, pasak R. Karbauskio, jis nėra blogiausias ministras.

„Čia buvo neseniai daug šnekama apie Roką Masiulį ir Susisiekimo ministeriją. (...) Susisiekimo ministerija turi labai didelę aprėptį darbų ir problemų, juk mes niekada nepasakėme, kad jis – pats blogiausias ministras. Mes pasakėme, kad jau ilgą laiką, dvejus metus, mes kviečiame ministrą keldami įvairius klausimus ir dėl asfaltavimo žvyrkelių, pašto, geležinkelių ir daugelio kitų dalykų. Tai yra darbiniai klausimai. Mums rinkėjai klausimus duoda, į juos bandome gauti atsakymus“, – teigė jis.

Pasisakė ir apie Monkevičių

R. Karbauskis sako esąs įsitikinęs, kad naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius yra pajėgus vykdyti švietimo sistemos reformą, taip pat ir įvesti tvarką ministerijoje bei jai pavaldžiose įstaigose. R. Karbauskis įsitikinęs, kad gerų naujienų ministras pateiks dar šiemet.

„Nežinau, ar galima sutvarkyti visą betvarkę, kuri per 30 metų buvo sukurta, bet ministras padarys tikrai nemažai ir daro nemažai. Aš įsitikinęs, kad gerų naujienų mes turėsime dar ne vieną ir šiais metais. Ir apie nemokamą aukštąjį mokslą, ir apie kitus dalykus, kam įstatymai jau buvo priimti. Tiesiog buvusi ministrė nepajėgė tų sprendimų padaryti, o juos mes įgyvendinsime“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, švietimo reforma, kurią ministras turi įgyvendinti, apima daug sričių.

„Švietimas – tai yra didelės reformos. Labai svarbu reformas vesti taip, kad mes turėtume jų rezultatą, tai yra nemokamą aukštąjį mokslą, kad pakeista būtų stojimo į aukštąsias mokyklas sistema, sutvarkytas švietimo turinys vidurinėse mokyklose, darželiai ir visa kita. Tiesiog visa sistema tvarkoma. Turime kelti žmonių atlyginimus, turime didinti motyvaciją, turime sutvarkyti taip, kad vaikai rinktųsi mokytojo specialybę, nes čia dar viena problema, kuri Lietuvoje bręsta, nes vaikai nestoja, ir tam yra objektyvios priežastys, jeigu atlyginimai nėra pakankami, jeigu pagarbos mokytojams nėra pakankamai. Visa tai yra mūsų kryptis ir strategija...“, – sakė R. Karbauskis.

Neseniai švietimo, mokslo ir sporto ministru pradėjęs dirbti A. Monkevičius susidūrė su iššūkiu – sutvarkyti ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų veiklą, atsižvelgiant į Susisiekimo ministerijos auditorių išvadas. Daugumoje ministerijai pavaldžių įstaigų auditas aptiko galimos korupcijos, nepotizmo, viešųjų pirkimų neskaidrumo apraiškų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.