Lietuvoje

2015.05.05 09:23

Kadenciją Gruzijoje baigiantis Lietuvos ambasadorius apdovanotas Garbės ordinu

LRT.lt 2015.05.05 09:23

Balandžio 29 dienos dekretu Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis apdovanojo kadenciją baigiantį Lietuvos ambasadorių Joną Paslauską Garbės ordinu už nuopelnus stiprinant Gruzijos ir Lietuvos draugystę.

Balandžio 29 dienos dekretu Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis apdovanojo kadenciją baigiantį Lietuvos ambasadorių Joną Paslauską Garbės ordinu už nuopelnus stiprinant Gruzijos ir Lietuvos draugystę.

Įvertindama penkerius turiningus ambasadoriaus veiklos Gruzijoje metus, apdovanojimą įteikė Gruzijos užsienio reikalų ministrė Tamar Beručašvili. Ministrė pažymėjo, kad apdovanojimas pirmiausia skiriamas ambasadoriui už jo asmeninį indėlį stiprinant draugiškus ryšius tarp lietuvių ir gruzinų tautų, už jo energiją ir meilę Gruzijai. T. Beručašvili taip pat padėkojo ambasadoriui už nuolatinį palaikymą Gruzijai kelyje link Europos šeimos, paramą bei patarimus įgyvendinant šaliai svarbias reformas, skelbiama pranešime spaudai.

Šalia intensyvios politinės ir diplomatinės veiklos ambasadorius, dirbdamas Tbilisyje, aktyviai domėjosi Gruzijos kultūra, bendravo  su šalies gyventojais. Kadencijos metu J. Paslauskas didžiausio anglų kalba leidžiamo žurnalo „Georgian Journal“ buvo paskelbtas geriausiai gruzinų kalba kalbančiu ambasadoriumi, jam taip pat suteiktas Chašurio miesto garbės piliečio vardas, o šiais metais populiari Gruzijos visuomeninio transliuotojo laida „Etalon“ už švietimo populiarinimą bei profesinės veiklos pasiekimus jį paskelbė metų ambasadoriumi. J. Paslauskas itin aktyviai bendravo ir su jaunaisiais diplomatais – rengė diskusijas, paskaitas ir susitikimus su Gruzijos Džavachašvilio valstybinio universiteto jaunųjų diplomatų klubo nariais.

Nuo 1992 m. Garbės ordinas skiriamas piliečiams, aktyviai dalyvavusiems tvirtinant ir palaikant valstybės valdymo, gynybos ir teisėtvarkos, žemės ūkio, sveikatos apsaugos sistemas, pasiekusiems reikšmingų laimėjimų mokslo, švietimo, kultūros ir sporto srityse. J. Paslauskas yra pirmasis ambasadorius, kurį dabartinis Gruzijos prezidentas Giorgijus Margvelašvilis apdovanojo ordinu.