Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Seimas ketina pradėti svarstyti siūlymą rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės

Seimas antradienį ketina pradėti svarstyti Liberalų sąjūdžio siūlymą per kitų metų Seimo rinkimus rengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Seimas antradienį ketina pradėti svarstyti Liberalų sąjūdžio siūlymą per kitų metų Seimo rinkimus rengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Libaralų sąjūdis siūlo naikinti Konstitucijos nuostatą, kad niekas, išskyrus įstatymo numatytus atvejus, negali būti Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu.

Prieš kelias savaites Migracijos departamentas Ukrainos ekonomikos ministrui Aivarui Abromavičiui nepanaikino Lietuvos pilietybės, nors pernai jis ir gavo Ukrainos pasą. Jo prosenelis dar iki nepriklausomybės atgavimo emigravo į Braziliją.

Tuo metu metų pradžioje krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas neteko Lietuvos pilietybės, nes gavo Jungtinių Valstijų pasą. Lietuvos Konstitucija ir įstatymai, išskyrus retas išimtis, draudžia dvigubą pilietybę. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad, norint plačiau taikyti dvigubą pilietybę, reikia keisti pagrindinį šalies įstatymą.

Tad Liberalų sąjūdis siūlo kartu su kitąmet vyksiančiais Seimo rinkimais surengti ir privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos pakeitimo. Siūloma panaikinti Konstitucijos nuostatą, kad niekas, išskyrus įstatymo numatytus atvejus, negali būti Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu.

Liberalų sąjūdžio vadovo Elgijaus Masiulio teigimu, po nepriklausomybės emigravo daugiau nei septyni šimtai tūkstančių lietuvių. O šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems, kurie išvyko iš Lietuvos per okupaciją, ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems po nepriklausomybės atkūrimo. Jei būtų surengtas referendumas, Konstitucijos pakeitimui turi pritarti daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę. Užsienio lietuviai nuogąstavo, kad referendumas gali žlugti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi