Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.10 09:16

Karbauskis apie konservatorių norą pašalinti Jakeliūną: norima Šimonytės pergalės

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad konservatorių noras pašalinti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovą Stasį Jakeliūną iš parlamentinio tyrimo, analizuojančio 2009 m. krizės priežastis ir padarinius, komisijos pirmininko pareigų yra politinis žingsnis, norint, kad Ingrida Šimonytė laimėtų Prezidento rinkimus. Pasak jo, taip norima nutraukti komisijos darbą, nes bijoma paties parlamentinio tyrimo.

„Iš tikrųjų faktas yra paprastas, mes lyginam palūkanas, kurias mokėjo Latvija, mes lyginam palūkanas, kurias mokėjo dar aštuonios ES šalys, ir lyginam su tuo, ką mokėjome mes. Šiandien nėra jokios informacijos ir jokio pagrindo manyti, kad mes negalėjome pasiskolinti už 3 proc. palūkanų, o tuomet mokėjome 9 proc. Tai kur yra priežastis S. Jakeliūnui pašalinimui? Šalinimas – politinis veiksmas ir norima išrinkti tą moterį (Ingridą Šimonytę. – ELTA), kuri pasirašinėjo būdama (finansų. – ELTA) ministre šias sutartis. Tuomet tas tyrimas bus sužlugdytas ir viskas nutils, mes vėl gyvensime taip, kaip gyvenome 30 metų nieko nežinodami“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, konservatorių argumentai dėl S. Jakeliūno nepagrįsti.

„Aš vakar išgirdau argumentus: sakoma, kad ponas S. Jakeliūnas kažin kelintais metais norėjo įsidarbinti Lietuvos banke. (...) Kad kažkada kažkur žmogus norėjo įsidarbinti, tai dabar tai yra jo kerštas. Atleiskite, jeigu yra kokių nors argumentų, kad tai, kas sakoma Komisijose ir kas sakoma Komisijos pirmininkui, yra netiesa, kad mes nepermokėjome milijardo devynių šimtų milijonų palūkanų, tai prašom dėti tuos faktus ant stalo ir paaiškinkite, kodėl jis yra neteisus. (...) Atsiprašau, jokių argumentų prieš tą faktą, kurį konstatuoja Stasys Jakeliūnas, nėra“, – sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Gabrielius Landsbergis, Andrius Kubilius ir Mykolas Majauskas siūlo pakeisti parlamentinio tyrimo, analizuojančio 2009 m. krizės priežastis ir padarinius, pirmininką Stasį Jakeliūną.

TS-LKD frakcija siūlo krizės komisijai vadovauti Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojui Vytautui Kamblevičiui.

„S. Jakeliūnas ne vieną kartą yra įvardinęs krizės priežastis ir atsakomybę priskyręs Lietuvos bankui. Tuo pačiu S. Jakeliūnas, kaip pats teigė, siekė bendradarbiauti su Lietuvos banku įsidarbindamas jame. Lietuvos bankas, mūsų žiniomis, nesutiko priimti S. Jakeliūno, todėl šis, asmeninių nuoskaudų vedamas, imasi keršto. Toks elgesys nėra suderinamas su Seimo nario atsakomybe ir pareigomis, vadovaujant tyrimo komisijai“, – sako parlamentarai.

Konservatoriai mano, kad S. Jakeliūnas yra akivaizdžiame interesų konflikte.

„Paaiškėjus naujiems skandalingiems faktams, kuriuos patvirtino pats Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas, jog prašė Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko būti priimamas į darbą, lygiai taip pat, kaip yra paaiškėję, jog prašė ir Gitano Nausėdos būti priimamas į SEB banką, tampa akivaizdu, jog, gavęs neigiamą atsakymą iš abiejų bankų, S. Jakeliūnas savo vadovaujamu tyrimu bando keršyti ir yra akivaizdžiame interesų konflikte“, – sako Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai, siūlantys nušalinti S. Jakeliūną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi