Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.05 00:11

Prezidentė atleis D. Pavalkį, o naujo ministro paieškos gali užtrukti

LRT.lt 2015.05.05 00:11

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pranešė atleisianti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį, kuris praeitą savaitę parašė atsistatydinimo pareiškimą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pranešė atleisianti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį, kuris praeitą savaitę parašė atsistatydinimo pareiškimą.

Prezidentės manymu, toks D. Pavalkio sprendimas buvo priverstinis, tačiau jo prašymą šalies vadovė teigė vis dėlto tenkinsianti.

„Ministras buvo verčiamas, priverstas padėti pareiškimą įvairiais negražiais ir net kriminaliniam pasauliui būdingais metodais, kai buvo šantažuojama ir dauguma, ir taip pat premjeras. Praktiškai, kiek žinau, [ministras patyrė] netgi didžiulį spaudimą su grasinimais pačiam ministrui.

Taigi matome fenomeną Lietuvos politikoje, kai naudojami labai nekorektiški metodai ir, be abejo, tokiomis sąlygomis ministras negalės dirbti. Versti jį [dirbti toliau] tikrai negalėsiu. Jei jau toks jo sprendimas, nors ir priverstinis, aš tenkinsiu jo prašymą“, – teigia D. Grybauskaitė.

Paklausta, kokius reikalavimus kels naujam ministrui, šalies vadovė sako besirinksianti iš blogiausių bent jau geriausią variantą.

„Stengiuosi rinktis iš to, iš ko galima pasirinkti, – iš blogiausių bent geriausią variantą. Nemanau, kad bus kažkas ypatingo, bet, be jokios abejonės, tikrinsime su struktūromis, su teisėsaugos institucijomis, kad būtų kuo mažiau šešėlių“, – kalba Prezidentė.

Ji sako negalinti aptarti konkrečių kandidatų, nes rinksis iš kelių, o jei šie netiks, – ir dar iš kelių kandidatų.   

„Manęs neriboja nei Konstitucija, nei įstatymai laiko prasme, aš galiu rinktis ir mėnesį, ir pusę metų. Viskas priklauso nuo kandidatų kokybės. Ir būtinai tikrinsiu per teisėsaugos institucijas“, – pabrėžia šalies vadovė.

D. Pavalkis pasitraukti nusprendė, kai Darbo partijos vadovybė jį apkaltino nevykdant partijos ir Vyriausybės programos.

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia Prezidentas premjero teikimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi