Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Statutinių pareigūnų įstaigas vasarą papildys 25 psichologai

BNS2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų įstaigos nuo rugpjūčio pasipildys maždaug 25-iais psichologais.

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų įstaigos nuo rugpjūčio pasipildys maždaug 25-iais psichologais.

Šią savaitę vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pasirašė tai įpareigojantį įsakymą.

Pagal įsakymą, Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose statutinėse įstaigose psichologo etatas bus steigiamas, jeigu įstaigoje yra nuo 301 iki 600 pareigūnų.

„Daugiausiai etatų bus steigiama Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Dar keliais psichologų etatais pasipildys Policijos departamentas, Viešojo saugumo tarnyba ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba“, – BNS sakė ministro patarėjas statutinės tarnybos klausimais Vytautas Bakas.

Jis teigė, kad ministerija konkretų etatų pasiskirstymą įstaigose paskelbs po išsamesnės analizės.

Šiuo metu psichologinę pagalbą vidaus reikalų sistemoje teikia 31 asmuo. Policijoje dirba 26 psichologai. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje, Vadovybės apsaugos departamente, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente ir Viešojo saugumo tarnyboje – po vieną.

Psichologinė pagalba pareigūnui bus skiriama privalomai, jeigu jis tarnybos metu panaudoja ginklą, tarnybos metu susiduria su gelbėjamų žmonių, nusikaltimų aukų žūtimi, patiria tiesioginę grėsmę savo gyvybei ir sveikatai, tarnybos metu susiduria su kolegų ar kitų komandos narių netektimi dėl patirto smurto, avarijos, gaisro, savižudybės ar kito psichologinę traumą galinčio sukelti įvykio, taip pat jei turi žalingų įpročių, priklausomybę, smurto bei smurto artimoje aplinkoje atvejais.

Psichologais vidaus reikalų sistemoje dirbs asmenys, turintys psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro arba jam prilygintą kvalifikacinį laipsnį. Taip pat galima psichologo kvalifikacija, įgyta ne mažiau kaip penkerių metų vienpakopių nuoseklių universitetinių studijų metu.

Vidaus reikalų ministerija psichologinės pagalbos paslaugų pertvarkos imasi reaguodama į tai, kad Lietuvoje statutinių pareigūnų nusižudo daugiausiai Europoje. Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje nusižudė 17 statutinių pareigūnų. Daugiausiai jų – iš policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.