Lietuvoje

2015.05.02 16:04

Motinos diena bus graži, tačiau pirmadienį orai subjurs

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.05.02 16:04

Motinos diena Lietuvoje bus graži, tačiau pirmadienį oras subjurs, sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Jos teigimu, per daug jaudintis nereikėtų, nes antradienį oras turėtų iš karto pasitaisyti.

Motinos diena Lietuvoje bus graži, tačiau pirmadienį oras subjurs, sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Jos teigimu, per daug jaudintis nereikėtų, nes antradienį oras turėtų iš karto pasitaisyti.

Šeštadienio rytą visoje Lietuvoje vyrauja 3–7 laipsnių šiluma. Dieną šiaurės Lietuvoje turėtų praslinkti ciklono centras, todėl lietaus debesys turėtų apsilankyti daugelyje rajonų.

„Jų išvengs tik kai kurie rytiniai ir pietrytiniai šalies regionai. Saulės šeštadienį bus daugiau negu penktadienio dieną, bet ji šilumos suteiks kiek mažiau, nes mūsų kraštus nakties metu pasiekė šaltesnė oro masė“, – sako sinoptikė.

Šeštadienio diena nebus itin šilta, termometro stulpelis kils iki 10–15 laipsnių šilumos, o pajūryje – vis iki 7–9 laipsnių šilumos. Šilčiausi orai lankysis Varėnos ir Vilniaus rajonuose. Be to, M. Kirkliauskaitės tvirtinimu, šeštadienį bus žvarboka dėl stiprėjančio pietvakarių ir vakarų vėjo, kurio gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–19 m/s greitį.

 „Naktis iš šeštadienio į sekmadienį numatoma sausesnė, negausiai palynos tik šiaurės rytiniuose rajonuose. Vėjas jau rims, tad kai kur gali trumpam formuotis rūkas, o temperatūra vėl svyruos tarp 2–7 laipsnių šilumos. Vietomis tikėtinos šalnos – iki 0–2 laipsnių šalčio. Didesnė jų tikimybė šalies pietvakariuose“, – prognozuoja sinoptikė.

Sekmadienio dieną, anot M. Kirkliauskaitės, turėtų nestipriai palyti rytiniuose rajonuose. Visoje šalyje vyraus nestiprus vėjas. Temperatūra popietinėmis valandomis pasiskirstys nuo 12–13 laipsnių šilumos šiauriniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose iki 16–17 laipsnių šilumos šalies pietuose.

„Pirmadienis turėtų būti lietingesnis. Naktis iš sekmadienio į pirmadienį bus sausesnė, bet jau didesnioji jos dalis. Taigi šiauriniuose ir rytiniuose rajonuose vėl tikėtinos šalnos. Šįkart jau iki 0–4 laipsnių šalčio, o šalies pietvakariuose temperatūra kris iki 4–6 laipsnių šilumos“, – nurodo M. Kirkliauskaitė.

Jos teigimu, jau pirmadienio rytą Lietuvą turėtų pasiekti naujo ciklono lietaus debesys, todėl daugelyje rajonų turėtų gana daug palyti, o vėjas vėl taps gūsingesnis. Pasak sinoptikės, temperatūra pirmadienį kils iki 10–15 laipsnių šilumos.

„Po ne itin malonaus pirmadienio, antradienis turėtų būti malonus ir gražus. Antradienį orai jau bus sausesni. Debesys prasisklaidys. Vėjas bus ramesnis ir bus žymiai šilčiau. Naktį šalnų tikimybė bus minimali. O dieną temperatūra kils iki 15–19 laipsnių šilumos“, – prognozuoja M. Kirkliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.