Lietuvoje

2015.05.01 11:30

Premjeras: turime dar daug nuveikti, kad piliečiai liktų dirbti Lietuvoje

BNS2015.05.01 11:30

Premjeras Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad Lietuvoje būtina dar daug nuveikti, siekiant, jog kuo mažesnė dalis žmonių ieškotų darbo užsienyje.

Premjeras Algirdas Butkevičius pripažįsta, kad Lietuvoje būtina dar daug nuveikti, siekiant, jog kuo mažesnė dalis žmonių ieškotų darbo užsienyje.

Tarptautinės darbo žmonių solidarumo dienos proga išplatintame sveikinime premjeras sakė, kad augantis pelnas, investicijos ir naujos rinkos „neturėtų užgožti socialinės bendrystės, užmigdyti teisingumo, paminti dorai dirbančių žmonių interesų“.

„Turime dar daug nuveikti, kad valstybėje darbo pakaktų visiems jo norintiems, kad kuo mažiau mūsų piliečių leistųsi ieškoti skalsesnės duonos kituose kraštuose. O norinčiųjų ragauti duonos, uždirbtos užsienyje, sumažės dar labiau, jeigu savo šalyje žmogus gaus teisingą atlygį, geras darbo sąlygas, jeigu čia gerbsime įstatymus ir darbuotojo teises“, – teigė socialdemokratų lyderis.

Tarptautinė darbo diena Lietuvoje yra paskelbta valstybine švente. Tačiau Gegužės 1-osios minėjimas Lietuvoje pastaruosius kelis dešimtmečius vertinamas prieštaringai. Ji socialdemokratų iniciatyva valstybės švente ir nedarbo diena paskelbta 2001 metais, Seimui atmetus tuometinio prezidento Valdo Adamkaus veto.

Tuometinis prezidentas argumentavo, jog gegužės 1-oji daliai Lietuvos gyventojų asocijuojasi su sovietine okupacija, todėl nėra tautą vienijanti ir telkianti šventė. Tarpukario Lietuvoje gegužės 1-oji plačiai neminėta, o sovietmečiu buvo ideologizuota šventė, šlovinanti komunizmą.

Šventinės dienos rėmėjai savo ruožtu akcentuoja, jog ji minima ir demokratiniame Vakarų pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt