Naujienų srautas

Lietuvoje2015.05.01 13:09

Socialdemokratai renka partijos pirmininką, pergalė prognozuojama A. Butkevičiui

BNS, ELTA, LRT.lt 2015.05.01 13:09

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) penktadienį Vilniuje renkasi į suvažiavimą, kuriame rinks pirmininką. Apžvalgininkai pergalę prognozuoja nuo 2009 metų partijai vadovaujančiam premjerui Algirdui Butkevičiui.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) penktadienį Vilniuje renkasi į suvažiavimą, kuriame rinks pirmininką. Apžvalgininkai pergalę prognozuoja nuo 2009 metų partijai vadovaujančiam premjerui Algirdui Butkevičiui.

Į vadovus taip pat iškelti europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis, Seimo vicepirmininkai Algirdas Sysas, Gediminas Kirkilas, BNS informavo LSDP infocentre.

Socialdemokratų vadovas bus renkamas dvejų metų kadencijai. Ministras pirmininkas A. Butkevičius partijai vadovauja nuo 2009 metų.

Partija penktadienį taip pat planuoja patvirtinti didžiąją dalį kandidatų vienmandatėse apygardose 2016 metų Seimo rinkimuose. Planuojama partijos garbės nario vardą suteikti eurokomisarui Vyteniui Povilui Andriukaičiui ir buvusiam europarlamentarui Justui Paleckiui.

Protestuoti dėl vidaus reikalų pareigūnų situacijos žadėję Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai pranešė atšaukiantys akciją valdantiesiems informavus, kad klausimas dėl Vidaus tarnybos statuto bus nagrinėjamas kitą savaitę Vyriausybėje.

Vis dėlto protestų nepavyko išvengti – dar prieš suvažiavimo pradžią 10 val. į protesto akciją susirinko keliolika profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovų, kurie piktinosi Vyriausybės rengiamu socialiniu modeliu, siūlančiu liberalizuoti darbo santykius. Anot „Solidarumo“ pirmininkės Kristinos Kurpavičienės, profesinei sąjungai labiausiai netinka siūloma darbo sutarčių įvairovė, nes tai „sukuria labai prastas darbo vietas“ bei nežinomybę dėl darbo apmokėjimo.

„Tai yra mūsų žinia, kurią labai kukliai pranešėme socialdemokratams (...) bandome atrasti, kas yra mums gerai darbo kodekse ir dėl ko visiškai nesutinkame. Tada prasidės derybos – jei nepavyks, tada teks spręsti iš jėgų pozicijos, reikės streikuoti, piketuoti“, – BNS sakė K. Krupavičienė.

Socialdemokratų partija jau kelerius metus Lietuvoje pirmauja pagal reitingus, nors pastaruoju metu jų populiarumas šiek tiek sumažėjo. Savo balsą LSDP žada apie 20 proc. visuomenės nuomonės tyrimų dalyvių.

LSDP yra šiuo metu didžiausią frakciją Seime turinti partija ir antra pagal narių skaičių, kurių yra per 22 tūkstančius.

A. Butkevičius: kartų kaita yra privaloma

A. Butkevičius pripažįsta kartų atsinaujinimo aktualumą visose šalies politinėse partijose.

„Kaip rodo pastarojo mėnesio įvykiai, partijų atsijauninimo, atsinaujinimo problema kaip niekada šiandien yra aktuali visoms politinėms partijoms. Aktualu ir LSDP. Kartų kaita yra privaloma sąlyga partijai, siekiančiai ne tik idėjų ir personalijų tęstinumo, bet ir pergalės rinkimuose. Mitas yra įtikėjimas savo nepakeičiamumu, pokyčių baimė, konkurencijos baimė, negebėjimas objektyviai vertinti save, norai ir galimybės. Tik vienos partijos naujų vadovų ieško tarp jaunimo, kiti iš šalies. Tai kiekvienos politinės organizacijos vidaus reikalas“, – LSDP suvažiavime penktadienį Vilniuje kalbėjo A. Butkevičius.

Pasak jo, partijos atsinaujinimas yra neišvengiamas, bet, jo nuomone, jis neturi tapti kampanijos ar mados dalimi, šis procesas turi vykti savaime, natūraliai.

 „O mūsų užduotis visokeriopai palaikyti socialdemokratinį jaunimą, palaikyti jų entuziazmą, iniciatyvas, bet ir nebijoti jiems patikėti svarbius postus, užduotis. Ir visų pirma tuose skyriuose, kur daug metų mes nematome pažangos veikloje, rezultatų rinkimuose, kas rodo ne tik kompetencijos, bet ir pasitikėjimo stoką“, – sakė jis.

V. Andriukaičiui suteiktas LSDP Garbės Pirmininko vardas, J. Paleckiui – Garbės nario

LSDP suvažiavime, vadovaujantis LSDP tarybos siūlymu, nutarta už nuopelnus Lietuvos socialdemokratijai, ilgametę ir aktyvią veiklą partijoje LSDP Garbės Pirmininko  vardą suteikti buvusiam (1998–2001 m.) LSDP pirmininkui,  Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarui, ilgamečiui partijos pirmininko pavaduotojui, Prezidiumo ir Tarybos nariui Vyteniui P. Andriukaičiui.

LSDP Garbės nario vardą nutarta suteikti Kovo 11-osios Akto signatarui, ambasadoriui, Europos Parlamento nariui, ilgamečiui partijos pirmininko pavaduotojui, Prezidiumo ir Tarybos nariui Justui Paleckiui, skelbiama pranešime spaudai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi