Lietuvoje

2012.06.12 18:31

Šveicarija Lietuvos ligoninėms skyrė 145 mln. Lt

Virginija Motiejūnienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.06.12 18:31

Šveicarijos vyriausybė Lietuvos gydymo įstaigoms, teikiančioms sveikatos paslaugas gimdyvėms ir naujagimiams, skiria 145 mln. litų 17 projektų įgyvendinti.

Šveicarijos vyriausybė Lietuvos gydymo įstaigoms, teikiančioms sveikatos paslaugas gimdyvėms ir naujagimiams, skiria 145 mln. litų 17 projektų įgyvendinti.

Programoje dalyvaujančios ligoninės bus aprūpintos moderniausia įranga, atnaujins patalpas, o personalas turės galimybę kelti kvalifikaciją. 

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra ir 22 Lietuvos ligoninės, teikiančios sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, pasirašė projektų įgyvendinimo sutartis.

Šveicarų vyriausybė lėšas motinos ir vaiko sveikatai Lietuvos ligoninėms skiria jau antrą kartą. Pirmąkart beveik 13 mln. litų 5-ioms vaikų ligoninėms buvo skirta beveik prieš du dešimtmečius, Lietuvai tik atkūrus nepriklausomybę.

Tada Santariškių vaikų ligoninė už gautas lėšas įsigijo 9 inkubatorius naujagimiams, kurie naudojami ligoninėje iki šiol. Pasak specialistų, su šia aparatūra išgelbėta daug mažų gyvybių, net tokių kūdikių, kurių svoris gimstant buvo 500 gramų.

„Šiais laikais yra žymiai tobulesnės aparatūros, tikimės, kad iš naujo projekto mes atnaujinsim visą savo įrangos arsenalą“, – sakė Vaikų ligoninės direktoriaus patarėja Olga Zimanaitė.

„Nuo 1995-ųjų, kada pradėjo Šveicarijos vyriausybė investuoti į šitą sritį, kūdikių mirtingumas Lietuvoje sumažėjo 4 kartus. Ir praktiškai mes pasiekėme tą rodiklį, kuris yra visoje Europos Sąjungoje. Pamatę, kokius rezultatus duoda, kaip gydytojai tobulėja, kaip pritaikomi naujieji metodai, jie [šveicarai] suformavo antrą programos etapą ir bando dar modernizuoti“, – pasakojo Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Rimantas Remeika.

Šį kartą Šveicarijos vyriausybė Lietuvos ligoninėms skiria 145 mln. litų 17-ai projektų įgyvendinti. Už gautas lėšas bus įsigyjama naujos medicininės įrangos, atnaujinamos patalpos, o ligoninių personalas turės galimybę nuolat kelti savo kvalifikaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.