Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.30 13:41

D. Grybauskaitė grąžino pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas

LRT.lt 2015.04.30 13:41

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus prašymu, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus prašymu, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Miškų įstatymo pataisas.

Šios Seimo pataisos, pasak Prezidentės, varžo konstitucines Vyriausybės galias efektyviai valdyti miškų ūkį.

Seimo priimtose Miškų ūkio įstatymo pataisose numatyta prievolė išsaugoti 42 miškų urėdijas – tai prieštarauja Vyriausybės numatytai miškų ūkio pertvarkai bei perėjimui prie efektyvaus ir centralizuoto miškų valdymo.

Urėdijų pertvarka yra būtina, nes Lietuva viena iš paskutinių Europos Sąjungos narių, kurios miškų valdymas nesikeitė nuo sovietinių laikų. Beveik visose ES šalyse miškų sektorius yra valdomas centralizuotai. Ši pertvarka numatyta ir Seimo patvirtintoje Vyriausybės programoje, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuva turi per 2 milijonus hektarų miško – tai yra milžiniškas turtas. Jis turi būti valdomas efektyviai ir duoti naudą visiems šalies gyventojams. Lietuvai būtina miškų ūkio pertvarka. Vyriausybė buvo ją numačiusi, todėl negali būti ribojamos konstitucinės Vyriausybės galios ir stabdomos būtinos reformos“, – sako Prezidentė.

Dėl atidėliojamos miškų ūkio pertvarkos Lietuva yra sulaukusi pastabų iš Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO). Su prašymu vetuoti šį įstatymą į Prezidentę kreipėsi ir Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Prezidentė siūlo įstatymo pataisomis numatyti, kad Lietuvoje valstybinių miškų efektyvų valdymą turi užtikrinti Vyriausybė remiantis Seimo patvirtintomis Miškų politikos kryptimis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi