Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.30 14:53

D. Pavalkis kol kas lieka Darbo partijoje

LRT.lt, BNS 2015.04.30 14:53

Iš švietimo ir mokslo ministro posto atsistatydinantis Dainius Pavalkis kol kas nesutraukia iš Darbo partijos, kurios taryba jį nusprendė atšaukti iš pareigų.

Iš švietimo ir mokslo ministro posto atsistatydinantis Dainius Pavalkis kol kas nesutraukia iš Darbo partijos, kurios taryba jį nusprendė atšaukti iš pareigų.

Trečiadienį teigęs, kad partijoje su juo vykdomas susidorojimas, nes jam išsakyta kritika nėra teisinga, ketvirtadienį D.P avalkis žurnalistams aiškino, kad prieš jį nusistačiusi ne visa partija, todėl jis joje gali likti.

„Ar (susidorojimą) vykdo partija, ar vykdo keletas žmonių, aš to negaliu atsakyti. Nes jeigu pažiūrėtume į balsavimo rezultatus partijos taryboje, kuri vyko sekmadienį, tai iš ten dalyvavusių tarybos narių 50 balsavo, kad (reikia) mane atleisti, 35 balsavo prieš. Tai nebuvo, kaip žmonės sako, į vieną pusę mušama, ir jeigu ne pono V. Gapšio paskutinis išstojimas prieš balsavimą, dar kažin kaip būtų pasibaigęs balsavimas taryboje“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vyriausybėje dėstė D. Pavalkis.

Jis teigė, kad į Darbo partiją prieš kelerius metus įsilieję socialliberalai vykdo Europos ateities politiką.

„Iš tikrųjų išeiti iš vienos partijos, eiti į kitą būtų gal ir išeitis, bet, kita vertus, tai būtų aiškus politinis perbėgeliavimas. Juo labiau, kad bent jau su ta dalimi partijos, kuri atėjo iš socialliberalų, aš manau, kad galima dirbti. Juolab kad socialliberalizmas, tai yra liberalizmas, pritaikytas pilietinei visuomenei, nori nenori, tampa europine politika“, – aiškino jis.

Kartu besitraukiantis ministras sakė, kad tiesioginio socialdemokratų kvietimo papildyti jų gretas jis nesulaukė.

Jis teigė, kad su juo iš ministerijos turėtų trauktis ir visi viceministrai, tuo metu kancleris turėtų toliau eiti pareigas. Dienraštis „Lietuvos rytas“ yra rašęs, kad Darbo partija ministrą reikalavo atleisti Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerį Dainių Numgaudį, tačiau jis atsisakęs tai padaryti.

„Pagal įstatymą jie (viceministrai) visi traukiasi, o kancleris – ne, kancleris yra valstybės tarnautojas“ , – ketvirtadienį sakė D. Pavalkis.

Atsistatydina

Ketvirtadienį Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui įteiktas švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio prašymas atleisti jį iš ministro pareigų.

„Švietimo ir mokslo ministras priėmė sprendimą atsistatydinti ir ketvirtadienį įteikė prašymą atleisti jį iš ministro pareigų jo paties noru. Ministras D. Pavalkis teigė nematantis galimybių tęsti darbą ministerijoje, tokį sprendimą priėmusio D. Pavalkio prašymą jau pasirašiau. Tačiau paprašiau ministro užbaigti pradėtus darbus, todėl jis pareigas dar eis iki gegužės 11 dienos“, – teigia A. Butkevičius.

Premjeras buvo pavedęs savo patarėjams išanalizuoti, ką ministerijos vadovui pavyko pasiekti įgyvendinant Vyriausybės programą. Pasak Vyriausybės vadovo A. Butkevičiaus, kai kurie punktai dar nėra įgyvendinti, todėl būsimam Švietimo ir mokslo ministerijos vadovui bus keliami reikalavimai tęsti pradėtus darbus ir pabaigti užsibrėžtų tikslų įgyvendinimą, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis teigia, nematantis galimybių tęsti darbo. „Likdamas ministro poste neturėčiau galimybės ateityje būti objektyviai vertinamas. Švietimo ir mokslo srityje yra per daug iššūkių, kad būtų galima švaistyti laiką viešųjų ryšių kampanijoms ir neigiamoms emocijoms. Nematau galimybės tęsti pradėtų darbų, todėl apsisprendžiau atsistatydinti“, – teigia D. Pavalkis.

Darbo partijos įkūrėjas V.Uspaskichas sveikina tokį D. Pavalkio sprendimą ir žada pasiūlyti tris kandidatus jį pakeisti.

„Jis man paskambino prieš eidamas paduoti pareiškimą, kalbėjome su juo. Kitaip nebūna, per 25 metus nežinau nė vieno ministro, kuris būtų išsilaikęs poste, jei politinė partija būtų išreiškusi ministru nepasitikėjimą“, – BNS sakė V. Uspaskichas.

Jis žadėjo, kad į švietimo ministro pareigas pateiks tris kandidatus. V.Uspaskicho teigimu, partijos prezidiumas kandidatus turėtų patvirtinti kitos savaitės pradžioje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė situacijos nekomentuos, kol nėra gautas premjero teikimas, BNS sakė jos atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

D. Pavalkis trečiadienį teigė nesuprantantis priežasties, kodėl turėtų trauktis, ir sakė postą paliksiantis tik tada, kai taip nuspręs koalicija.

Anksčiau kandidatu į švietimo ministrus įvardytas „darbietis“ Vydas Gedvilas BNS sakė, kad lauks partijos vadovybės oficialaus sprendimo.

Delsimo priežastis – neįtikinami „darbiečių“ argumentai?

D. Pavalkis atsistatydinti iš pareigų galėjo delsti dėl neįtikinamų „darbiečių“ argumentų, teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius profesorius Ramūnas Vilpišauskas.

„Veikiausiai Darbo partijos vadovybės argumentai, kuriais buvo grindžiamas poreikis jam pasitraukti iš ministro pozicijos nepasirodė įtikinami. Ne tik jam, bet, kaip girdėjome, ir premjerui ir prezidentei. Su tuo ir siečiau tokį delsimą“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Vilpišauskas.

Jo požiūriu, susiklosčiusi situacija atskleidžia ir politinės kultūros problemas, kai ministro atšaukimas viešai beveik nebuvo paaiškintas, o pats ministras tokio sprendimo negerbė.

„Viena – argumentai, kuriuos naudoja Darbo partija tokioje situacijoje, atšaukdama savo deleguotą ministrą – tų argumentų kokybė, įtikinamumas. O kita bėda – paties ministro elgesys, nes vis dėlto jis deleguotas Darbo partijos ir tapęs ministru būtent partijos sprendimu“, – teigia R. Vilpišauskas.

Politologo nuomone, koalicijos gyvybingumui ši istorija didelės įtakos neturės, nes buvimas tarp valdančiųjų suteikia partijoms daugiau matomumo. „Darbo partija norą būti matoma veikiausiai išnaudoja ir šioje istorijoje“, – teigia R. Vilpišauskas. Jis abejoja, ar dalykiniai nesutarimai galėtų paskatinti Darbo partiją apleisti valdančiąsias pozicijas.

Pasak R. Vilpišausko, Darbo partijos susirūpinimas smunkančiais reitingais gali lemti tai, kad „mes galime matyti ir daugiau įvairių rokiruočių ir sprendimų, kurie palaikytų dėmesį Darbo partijai, valdančiajai koalicijai ar atskiriems darbo partijos ministrams“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi