Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.09 22:28

Teismas leido M. Balčiūną suimti 20 dienų

Panevėžio apylinkės teismas leido dvidešimčiai dienų suimti Krepšinio federacijos sekretorių Mindaugą Balčiūną. Pareigūnai prašė jį suimti dviem mėnesiams.  

Panevėžio apylinkės teismas leido dvidešimčiai dienų suimti Krepšinio federacijos sekretorių Mindaugą Balčiūną. Pareigūnai prašė jį suimti dviem mėnesiams.

Taip pat bus sprendžiama, ar suimti dar du įtariamuosius. Teisėsaugininkai tiria, ar teisėtai panaudotos savivaldybės lėšos organizuojant Europos vyrų krepšinio čempionatą.

Krepšinio federacijos generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną klampina 2011-aisiais Panevėžyje vykę Europos vyrų krepšinio čempionato renginiai. Prokurorai įtaria, kad M. Balčiūnas galėjo klastoti dokumentus, pasisavinti valstybės lėšas, bendrininkauti bei piktnaudžiauti tarnyba. Panevėžio apylinkės teismas leido jį suimti dvidešimčiai dienų.

„Šiuo atveju prokuratūra sumaišė civilinius ir baudžiamuosius santykius ir, mano giliu įsitikinimu, tie reikalai, kurie buvo susiję su Europos čempionato organizavimu, yra pamiršti ir dabar išskirtinai aiškinamasi viena istorija, kuri yra viena iš daugelio čempionato sudedamųjų dalių“, – sako M. Balčiūno advokatas Gintaras Černiauskas.

Prieš čempionatą Panevėžio savivaldybė neturėjo tinkamų viešbučių sportininkams apgyvendinti, todėl pasirašyta sutartis su krepšinio federacija, pervesti pustrečio milijono litų. Už tai federacija turėjo rūpintis „Romantic“ viešbučio rekonstrukcija ir kad ši suma sugrįžtų atgal į biudžetą iki 2014-ųjų, organizuoti Panevėžyje renginius.

„Mes šiuo metu įtariame, kad  prisidengiant įvairiais renginiais, iš jų ir Europos krepšinio čempionatu, buvo neteisėtai panaudotos savivaldybės lėšos vienai iš Panevėžio bendrovių priklausančių viešbučių rekonstrukcijai“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Aurelija Gališanskytė.

Tokie pat įtarimai kaip ir M. Balčiūnui pareikšti viešbučio „Romantic“ savininkei Daliai Kuklierienei bei Panevėžio mero patarėjui, tuometiniam čempionato koordinatoriui Dariui Simėnui. Kaip įtariamasis  apklaustas ir Panevėžio meras.

„Viską, ką darė savivaldybė, buvo padaryta teisės galiojančių aktų ribose, viskas buvo vieša, svarstėm ir ne vieną kartą, buvo diskusijos administracijoje. Ir verslą buvom įjungę, kad rasti gerą sprendimą“, – teigia Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius.

Tuometinė tarybos opozicija sako kaltinusi mero komandą, kam ši švaistanti biudžeto lėšas čempionatui, mat buvo įsitikinusi, kad jos neatsipirks. Esą kad per dvejus metus įvyko tik vienas renginys.

„Dar yra keli metai ir tikriausiai Lietuvos  krepšinio federacija dės visas pastangas, kad savo įsipareigojimus įvykdytų, kaip ten bus, sunku pasakyt, kad tie pinigai negrįš į biudžetą, tai tikrai“, – sako buvęs miesto meras, tarybos narys Povilas Vadopolas.

M. Balčiūno advokatai žada skųsti jo sulaikymą, nes jis tęsis  ilgiau nei 48 valandas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi