Lietuvoje

2015.04.29 16:40

Atšaukti A. Zuoko sprendimai dėl registracijos į darželius

BNS2015.04.29 16:40

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį atšaukė pirmtakų sprendimą dėl registracijos į darželius, kuriuo trumpam buvo grąžinta teisė teikti prašymus vos vaikui gimus, o ne tais metais, kai vaikas eis į darželį.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį atšaukė pirmtakų sprendimą dėl registracijos į darželius, kuriuo trumpam buvo grąžinta teisė teikti prašymus vos vaikui gimus, o ne tais metais, kai vaikas eis į darželį.

Už tai, kad buvusios valdžios prieš dvi savaites priimtas sprendimas būtų atšauktas, trečiadienį balsavo 32, prieš – 14 tarybos narių.

Trečiadienio sprendimu sostinės valdžia grąžino dvejus metus galiojusią tvarką, kai prašymai priimti vaikus į darželį buvo pradedami registruoti savivaldybės nustatytą dieną ir juos galėjo teikti tik tais metais planuojančių darželius lankyti vaikų tėvai. Šiemet prašymų priėmimas pradėtas kovo 25-ąją ir bus baigtas šį ketvirtadienį. Pagal trečiadienio sprendimu grąžintą tvarką, nesant kitų prioritetų, pirmenybė gaunant vietą darželyje toliau bus teikiama suspėjusiems anksčiau pateikti prašymus.

Kadenciją baigianti savivaldybės taryba balandžio 15 dieną buvo priėmusi sprendimą, kad prašymai dėl vaikų priėmimo į darželius registruojami nuolat, t.y. vos vaikui gimus.

Priėmimo į darželius tvarka dar bus tobulinama, naująją tvarką ketinama tarybai pateikti po mėnesio, tačiau pakeitimai įsigalios jau tik norintiesiems leisti vaikus į darželius nuo 2016-ųjų rugsėjo. Valdantieji liberalai ir konservatoriai žada, kad pirmenybės gaunant vietą darželyje pagal pateikto prašymo laiką nuo kitų metų neliks, o esminiu prioritetu bus nustatytas vaiko amžius, t.y . pirmenybė būtų teikiama anksčiau gimusiems ir ilgiau vietos darželyje negavusiems vaikams.

Taip pat sprendžiant problemą, kai dėl vietų trūkumo didelė dalis vaikų į darželius nepatenka, ketinama nuo rugsėjo įvesti 100 eurų krepšelį darželinukams, kurie lankys privačias įstaigas. Tai esą pareikalaus apie 1,6 mln. eurų iš savivaldybės biudžeto. Vilniaus savivaldybės duomenimis, privačius darželius šiuo metu lanko apie 3 tūkst. vaikų.

Šiemet norintieji patekti į sostinės darželius užregistravo apie 8,3 tūkst. prašymų, 3 tūkst. vaikų laukė eilėje nuo praėjusių metų. Tuo metu savivaldybės darželiuose nuo rugsėjo 1-osios bus atlaisvinta tik apie 6 tūkst. vietų. Tačiau kiek vaikų iš tiesų nepateks, iki galo nėra žinoma.

Įsigaliojus tvarkai, kad vaikus galima registruoti tik tais metams, kai jie bus leidžiamas į įstaigą, tiek 2014-ųjų sausį, tiek šiemet sistema strigo, dalis tėvų piktinosi, kad prašymus dėl to pateikė pavėluotai. Šiemet sausio 12-osios vidurnaktį užstrigus registracijos sistemai, visi prašymai buvo anuliuoti, registracija pakartota kovo 25-ąją 8 val., tačiau sistema veikė su sutrikimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.