Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Nusprendė, ką darys su Sporto rūmais Vilniuje

LRT.lt2015.09.08 13:45

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus teikimu Vyriausybės pasitarime Finansų ministerijai pavesta inicijuoti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui projekto pripažinimo valstybei svarbiu ekonominiu projektu procedūras.

Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus teikimu Vyriausybės pasitarime Finansų ministerijai pavesta inicijuoti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui projekto pripažinimo valstybei svarbiu ekonominiu projektu procedūras.

„Viena didžiausių turizmo plėtros ir Lietuvos konkurencingumo regione didinimo kliūtis – didelio konferencijų centro nebuvimas Vilniuje. Įgyvendinus Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui valstybei svarbų ekonominį projektą, ne tik būtų sutvarkytas Lietuvai istoriniu požiūriu svarbus pastatas, bet ir labai pagerėtų Lietuvos konkurencingumas verslo turizmo srityje“, – teigė premjeras.
 
Vyriausybės protokoliniame sprendimu pavedama įvertinti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui projekto įgyvendinimo galimybes panaudojant Europos Sąjungos struktūrinę paramą, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

Taip pat pritarta nuostatai, kad Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pritaikymo kongresų centrui projektas turi būti įgyvendinamas kartu su Šnipiškių žydų kapinių teritorijos sutvarkymo ir šių kapinių įamžinimo projektu.

„Šio projekto įgyvendinimas neįmanomas be Šnipiškių žydų kapinių įamžinimo. Todėl kartu su darbais, kurių reikia Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatui atnaujinti ir pritaikyti kongresų centro veiklai, planuojama skelbti ir tarptautinį Šnipiškių žydų kapinių įamžinimo konkursą“, – pažymi Vyriausybės vadovas.

 Atsižvelgiant į tai, kad pagal Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymą kapinių priežiūrą organizuoja savivaldybių vykdomosios institucijos, Vyriausybės sprendimu nutarta pasiūlyti Vilniaus miesto savivaldybei inicijuoti Šnipiškių žydų kapinių teritorijos sutvarkymo ir šių kapinių įamžinimo tarptautinio konkurso paskelbimą ir išnagrinėti galimybę prisidėti prie Šnipiškių žydų kapinių teritorijos sutvarkymo ir šių kapinių įamžinimo projekto finansavimo 2014–2020 m. Vilniaus miesto integruotų teritorijų vystymo programos lėšomis, skiriamomis pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.