Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.29 17:56

Vyriausybė siūlo ilginti karių ir pareigūnų tarnybos laiką iki 25 metų

BNS 2015.04.29 17:56

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pasiūlė Seimui penkeriais metais ilginti karių ir pareigūnų tarnybos laiką.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pasiūlė Seimui penkeriais metais ilginti karių ir pareigūnų tarnybos laiką.

Pagal siūlomas kelių įstatymų pataisas, pareigūnams ir kariams valstybinė pensija būtų skiriama ir išmokama, kai jie ištarnautų 25 ir daugiau metų. Šiuo metu nustatytas 20 metų terminas.

Šis siūlymas galiotų vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Kalėjimų departamento ar jam pavaldžių įstaigų ir valstybės įmonių, muitinės sistemos pareigūnams.

Siekiant nepažeisti pareigūnų ir karių lūkesčių, taip pat siūloma papildomai didinti jų pensijas už kiekvienus papildomus tarnybos metus.

Už dvidešimtuosius tarnybos papildomai būtų mokama po 1 proc. pareigūno ar kario gauto darbo užmokesčio, už dvidešimt pirmus – dvidešimt penktus tarnybos metus – po 1,5 proc. šio darbo užmokesčio, už dvidešimt šeštus ir kiekvienus paskesnius tarnybos metus – po 1 proc. šio darbo užmokesčio.

Vidaus tarnybos statuto projektas, kuris didintų vidaus reikalų sistemos pareigūnų darbo užmokestį bei užtikrintų kitas socialines garantijas, Vyriausybės posėdyje nebuvo svarstytas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi