Lietuvoje

2015.09.08 13:45

D. Pavalkis: kaltinimai neteisingi, primena susidorojimą

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis teigia, kad jį delegavusios ir dabar atstatydinti nusprendusios Darbo partijos kaltinimai yra neteisingi ir primena susidorojimą. Pasak jo, tolimesnis jo darbas ministro poste priklauso nuo premjero Algirdo Butkevičiaus.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis teigia, kad jį delegavusios ir dabar atstatydinti nusprendusios Darbo partijos kaltinimai yra neteisingi ir primena susidorojimą. Pasak jo, tolimesnis jo darbas ministro poste priklauso nuo premjero Algirdo Butkevičiaus. Pastarasis teigia sprendimą priimsiantis kitą savaitę.

„Visų pirma, ne taip darosi politiniai procesai, tai yra labiau susidorojimas. Dėl ko – aš nesuprantu (...). Jeigu visa politinė taryba ir dabartinė koalicija vardan Lietuvos ramybės ir Vyriausybės išlikimo tokiam sprendimui pritars, aš būsiu priverstas trauktis“, – kalbėjo D. Pavalkis.

„Aš galvoju, kad kaltinimai yra neteisingi. Aš nesakau, kad aš laikausi įsikibęs tos pozicijos, bet išeiti, pasakius, kad jūs nedirbot, dėl to mes jus atleidžiam, aš taip nesutinku“, – teigia D. Pavalkis.

D. Pavalkis sako nesulaukęs esminių priekaištų iš Prezidentės.

„Prezidentė gal turėtų komentuoti pati, bet aš didelių priekaištų iš Prezidentės neišgirdau“, – sakė D. Pavalkis.

Premjeras A. Butkevičius trečiadienį susitiko su Darbo partijos atstovais aptarti jų reikalavimo atstatydinti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį. Jis teigia, kad savo sprendimą dėl švietimo ministro Dainiaus Pavalkio tolesnio darbo priims anksčiausiai kitą savaitę, susipažinęs su jam Darbo partijos atstovų pateiktais dokumentais.

Jis teigė, kad ministrą vertins tik pagal tai, kaip jam sekasi vykdyti Vyriausybės programą.

A. Butkevičius sako, kad Darbo partija neiškėlė ultimatumo dėl darbo koalicijoje, jei D. Pavalkis nebūtų atstatydintas.

D. Pavalkis: gali tekti trauktis iš Darbo partijos

„Taip, aš ne visada pasidaviau ir reikalavimams, ir spaudimams, bet, kiek tai buvo įmanoma, bandžiau atsižvelgti į mane delegavusios partijos interesus. Ir visų procesų derinimas, ir prieš Vyriausybės posėdžius derinimasis, ir dalyvavimas visose politinėse veiklose tikrai buvo, bet, aišku, sakymas, kad padiskutuokime, ar nereikia dviem savaitėm ilginti mokslo metus, iškeltas švietimo ministro Seimo švietimo ir kultūros komitete, yra didysis blogis, aš abejočiau tuo“, – savo motyvus nepasiduoti partijos spaudimui trauktis iš ministro pareigų dėstė D. Pavalkis.

Jis neatmetė galimybės, kad jam gali tekti trauktis iš Darbo partijos.

Ministras pabrėžia, kad pastarosiomis dienomis išgirdo daug nepagrįstų priekaištų.

„Netiesa, kad nesprendžiamas mokytojų algų, socialinių garantijų ir darbo sąlygų gerinimo klausimai. Su profsąjungomis susiderėjome dėl pagrindinių punktų, kuria kryptim eiti. (...) Yra sutarimas keisti mokyklų finansavimo metodiką, yra paskirtas fondas mokytojams, norintiems išeiti į pensiją, pradėti didinti mažiausiai uždirbančių, tokių, kaip darželių auklėtojų, atlyginimai“, – teigia D. Pavalkis.

Jis tikina, kad netiesa, jog jo darbu nepatenkintos visos profsąjungos ir akademinė bendruomenė. „Galima pasakyti, kad yra trys profsąjungos, taip, jos išreiškia džiaugsmą, kad ministras yra atstatydinamas. Tačiau didžiosios profsąjungos po tuo jų kreipimusi nepasirašė. Pasakyti, kad visos profsąjungos nepatenkintos, yra netiesa“, – tvirtina ministras.

V. Gapšys kaltina nevykdant numatytų darbų

Seimo narys Vytautas Gapšys prieš susitikimą BNS sakė, kad „darbiečiai“ ministrą nori keisti, nes jis nevykdo nei partijos, nei Vyriausybės programos.

„Jei parlamentinė partija keičia ministrą dėl programos nevykdymo ir jis yra nekeičiamas, tai yra kažkoks mažų mažiausiai nesusipratimas. Tad nežinau, ką man dar reikia įtikinėti. Bet jei premjeras nori pažiūrėti, kaip vykdoma Vyriausybės programa, mes jam pateiksime“, – sakė politikas.

V. Gapšys sakė tikintis, kad D. Pavalkis atsistatydins pats.

„Bet ar jam užteks politinės brandos – nežinau, kol kas neužteko. Toks ir dalykas – mes visada supratome, kad jis nelabai yra politikas, nelabai pasiruošęs tokioms pozicijoms, bet jo valia“, – teigė V. Gapšys.

Jei D. Pavalkis nuspręs neatsistatydinti, anot V. Gapšio, turės būti peržiūrima koalicijos sutartis. Politikas užsiminė, kad „darbiečiai“ taip pat galėtų palaikyti interpeliaciją ministrui.

„Tegul pasiima tada jį į savo komandą, į socialdemokratus, tada peržiūrime koalicinę sutartį, kur mums tada atitenka kokios ministerijos, ir tegu jis tada dirba. Bet aš negaliu garantuoti, kad jei jam būtų rengiama interpeliacija, kad mes tokios interpeliacijos nepalaikytumėme net ir jį perėmus socialdemokratams“, – sakė V. Gapšys.

Trečiadienio rytą D. Pavalkis atskirai susitiko su premjeru ir prezidente. Ministro ir premjero komentarai žiniasklaidai numatomi po Vyriausybės posėdžio, kuris prasidės 13 valandą.

Ministro poste nori V. Gedvilo

Sekmadienį Darbo partijos taryba paskelbė atšaukianti jį iš pareigų dėl partijos programos nevykdymo.

Premjeras Ministrų kabineto narį gina, anot jo, rengiamasi švietimo sistemos pertvarkai, todėl ministerijos vadovas turi būti įsigilinęs į situaciją, be to, o ministras vykdo Vyriausybės programą.

Per susitikimą A. Butkevičius nori išgirsti konkrečias priežastis, kodėl partija išreiškė nepasitikėjimą D. Pavalkiu.

Į ministro pusę pirmadienį stojo Prezidentė, anot kurios, daugiau problemų yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje nei Švietimo ir mokslo.

Naujuoju švietimo ir mokslo ministru Darbo partija siūlo buvusį Seimo pirmininką Vydą Gedvilą, tačiau Prezidentės teigimu, ji nevertins vieno kandidato, o rinksis iš kelių.