Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.09 10:37

Labiausiai šoktelėjo gyventojų pasitikėjimas Vyriausybe

ELTA 2013.01.09 10:37

Paskutinysis praėjusių metų viešosios nuomonės tyrimas nedaug koregavo per metus susiklosčiusią pasitikėjimo valstybės institucijomis situaciją – kaip pirmavo ugniagesiai gelbėtojai, taip ir pirmauja, kaip buvo prasčiausiai vertinami tautos išrinktieji, taip ir liko.

Paskutinysis praėjusių metų viešosios nuomonės tyrimas nedaug koregavo per metus susiklosčiusią pasitikėjimo valstybės institucijomis situaciją – kaip pirmavo ugniagesiai gelbėtojai, taip ir pirmauja, kaip buvo prasčiausiai vertinami tautos išrinktieji, taip ir liko.

Tačiau naujosios kadencijos Seimui pavyko šiek tiek aukštyn kilstelėti savo institucijos visuomeninį reitingą. O Vyriausybė, nuolat būdavusi prie reitingo paskutiniųjų, šoktelėjo net per 10 procentinių punktų aukštyn.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu besibaigiant 2012–iesiems, gruodžio 7–14 dienomis, atliktos apklausos duomenimis, šalies gyventojai labiausiai pasitikėjo dešimčia institucijų.

Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba pasitikėjo 89 proc. viešosios nuomonės apklausos dalyvių, Bažnyčia – 66 proc., krašto apsauga – 66 proc., Lietuvos žiniasklaida – 60 proc., Konstituciniu Teismu – 59 proc., Prezidento institucija – 57 proc., policija – 57 proc., Lietuvos banku – 56 proc., „Sodra“ – 54 proc. ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba – 53 proc.

Kiekviena šių institucijų pasitikėjo daugiau nei pusė suaugusių šalies gyventojų.

Dar keturiomis institucijomis šalies gyventojai labiau pasitikėjo nei nepasitikėjo – savivaldybėmis, Valstybės saugumo departamentu, profsąjungomis ir Valstybės kontrole.

Didžiausios dalies respondentų nemalonėn pateko Seimas, teismai ir muitinės.

Nors tautos išrinktiesiems 72 proc. apklaustųjų išsakė nepasitikėjimą, tačiau tai jau yra „lipimas iš duobės“ – naujos kadencijos Seimas 4 procentiniais punktais gruodį buvo vertinamas geriau negu baigęs kadenciją.

Teismais ir muitinėmis metų pabaigoje nepasitikėjo po 64 proc. apklaustųjų.

Po lapkričio mėnesio apklausos labiausiai – 10 procentinių punktų – šoktelėjo gyventojų pasitikėjimas Vyriausybe. Per tą patį laiką 5 procentiniais punktais padidėjo pasitikėjimas Lietuvos žiniasklaida ir teismais, 4 procentiniais punktais padaugėjo pasitikinčiųjų Seimu ir Valstybės saugumo departamentu.

Per mėnesį 10 procentinių punktų sumenko pasitikėjimas muitinėmis.

Per 2012–uosius, lyginant su 2011 metų gruodžiu, pagerėjo 3 institucijų vertinimas – 19 procentinių punktų padidėjo pasitikėjimas komerciniais bankais, kuris buvo labai sumažėjęs po „Snoro“ bankroto 2011 metų pabaigoje, 15 procentinių punktų padaugėjo pasitikinčiųjų Vyriausybe ir 13 procentinių punktų – Seimu. Pastarųjų dviejų institucijų vertinimas pastebimai pagerėjo po spalį vykusių Seimo rinkimų.

Kitos institucijos, kurių vertinimai per metus pagerėjo, yra „Sodra“, teismai ir prokuratūra. Pasitikinčiųjų šiomis institucijomis padaugėjo po 10 procentinių punktų.

Po 9 procentinius punktus per metus „užsiaugino“ krašto apsauga, policija ir savivaldybės. 8 procentinius punktus – Lietuvos bankas bei 7 – žiniasklaida.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi