Lietuvoje

2019.04.09 21:58

Savivaldybės ir kauniečių kova dėl mokyklos – dar nebaigta

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.09 21:58

Žlugo Kauno valdžios planai iš reorganizuotos Vinco Bacevičiaus mokyklos moksleivių tėvų prisiteisti daugiau kaip 11 tūkstančių eurų.

1917 m. įkurta seniausia Kauno mokykla – Vinco Bacevičiaus pagrindinė – užrakinta nuo rugsėjo. Prano Šarpnickio sūnus turėjo eiti į 4 klasę, tačiau politikams nusprendus šią mokyklą reorganizuoti, perėjo į kitą mokyklą.

Dalis tėvų mokyklos reorganizaciją apskundė, tačiau bylą pralaimėjo. Kauno miesto savivaldybė nusprendė iš moksleivių tėvų dar prisiteisti per 11 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Teismas tokį savivaldybės prašymą antradienį atmetė. Savivaldybė svarsto šią nutartį skųsti.

„Mano nuomone, tai yra tiesiog bandymas kauniečiams pasiųsti tokią žinią, kad jūs nebandykite ginti viešojo intereso, nes būsite nubausti. Taip, kad mes – piliečiai – turėtumėm ramiai nusėsti ir klausytis, ką mums pasakys caras tėvelis, šiuo atveju miesto meras Visvaldas Matijošaitis“, – sakė P. Šarpnickis.

Savivaldybės teisės skyriaus vedėja Rūta Šimkaitytė-Kudarauskė sakė, kad pasibaigus teismo procesui ir laimėjus bylą, savivaldybė visada siekia prisiteisti bylinėjimosi išlaidas. Šiuo atveju per 11 tūkst. eurų miestui kainavo advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ paslaugos.  

„Bylos apimtis yra labai didelė. Iš tikrųjų dėl šitos mokyklos ir susijusių visų reikalų buvo užsivesta iš viso 11 teisminių procesų. Kelios bylos buvo sujungtos, medžiagos apimtis yra labai didelė, užtat analizei, nagrinėjimui ir susidaro tokios išlaidos“, – pasakojo R. Šimkaitytė-Kudarauskė.

Panorama

Tačiau teismo tokie valdininkų argumentai neįtikino – nutartyje teigiama, kad advokato ir padėjėjos dalyvavimas posėdžiuose nebuvo būtinas. Esą savivaldybė turi savo teisininkus.

Tėvai su savivaldybe teismuose bylinėjasi toliau – esą V. Bacevičiaus mokykla reikalinga, mat dabar vaikai mokytis turi perpildytoje Žaliakalnio progimnazijoje. Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika sakė, kad buvęs mokyklos pastatas tiktų nebent muziejui apie XX a. pradžios mokyklą. 

„Investicijos ne tik kad didelės, bet kai kuriais atvejais ir neįmanomos. Todėl ir buvo priimtas toks sprendimas. Preliminariais skaičiavimais, ta suma buvo apie 600 tūkst. eurų, bet akivaizdu, kad į tą sumą nepatenka sporto salės statyba, kuri šiuolaikinėje mokykloje būtų reikalinga“, – kalbėjo V. Mažeika.

„Mūsų šitai mokyklai rekonstruoti reikėjo 350 tūkst. eurų. Buvo nerasta, nes peršasi išvados, prielaidos, kad tas sklypas yra paskirtas kažkokiam komerciniam objektui, jis labai patogioje vietoje, mokykla galbūt galės sudegti arba nugriūti kažkada tai“, – teigė mokyklos bendruomenės advokatas Dominykas Varnas.

Savivaldybės valdininkai nėra nusprendę, kas įsikurs buvusios mokyklos pastate, tačiau mokyklos, tikina, čia tikrai nebus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.