Lietuvoje

2015.04.28 15:56

Lietuva neįsileido dar 2 motociklininkų, Kremlius širsta dėl užvertų Lenkijos sienų

BNS, ELTA 2015.04.28 15:56

Rusija paragino Lenkiją leisti baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ nariams įvažiuoti į Europos Sąjungą (ES), kad jie galėtų paminėti pasaulinio karo pabaigos metines.

Rusija paragino Lenkiją leisti baikerių klubo „Naktiniai vilkai“ nariams įvažiuoti į Europos Sąjungą (ES), kad jie galėtų paminėti pasaulinio karo pabaigos metines. Taip pat pirmadienį ir antradienį į Lietuvą neįleisti aštuoni motociklininkai, neturėję privalomų dokumentų, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį pasieniečiai neleido į Lietuvą iš Baltarusijos ir Rusijos įvažiuoti dviems motociklininkams, Rusijos piliečiams. Išvakarėse į šalį buvo neįleisti šeši tokie keliautojai.

Pasak VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedrius Mišučio, iš Baltarusijos pusės į Lietuvą įvažiuoti bandžiusių rusų motociklininkų daugiau nebuvo.

„Per Baltarusijos pasienio kontrolės punktus – Raigardą, Šalčininkus, Lavoriškes ir Medininkus – nei vakar, nei šiandien nė vienas motociklu vykęs Rusijos pilietis neįvažiavo“, – BNS sakė G. Mišutis.

Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai antradienį patikrino iš Baltarusijos motociklu „Harley Davidson“ su rusiškais numeriais vykusio 29-erių metų Rusijos piliečio dokumentus. Kontrolės metu nustatyta, kad motociklininkas neturi reikalingų dokumentų, pateisinančių buvimo Lietuvoje tikslą ir sąlygas. Apklausiamas užsienietis neneigė priklausantis „Naktinių vilkų“ baikerių klubui.

Druskininkų pasieniečiai taip pat nustatė, kad šis motociklininkas išvakarėse, pirmadienį, dusyk mėgino įvažiuoti į Lenkiją. Šios šalies pasieniečiai Rusijos piliečio neįsileido dėl tos pačios priežasties – jis neturėjo buvimo tikslą ir sąlygas pateisinančių dokumentų. Rusui Druskininkų užkardos pareigūnai neleido įvažiuoti į Lietuvą, todėl jis buvo priverstas grįžti į Baltarusiją.

Antradienį vienas motociklininkas, 47-erių Rusijos pilietis, į Lietuvą norėjo įvažiuoti ir iš Karaliaučiaus. Kybartų punkte jo ir motociklo „Yamaha“ rusiškais numeriais dokumentus tikrinę VSAT Lazdijų rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai nustatė, kad užsieniečio transporto priemonei neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Tai buvo priežastis, dėl kurios jam neleista atvykti į Lietuvą.

Pirmadienį pasieniečiai neleido į šalį įvažiuoti šešiems motociklais vykusiems Rusijos piliečiams. Raigardo punkte paaiškėjo, kad du 31-erių ir vienas 32-ejų motociklų „Honda“ rusiškais numeriais vairuotojai neturėjo atliktą techninę apžiūrą liudijančių dokumentų.

Tą pačią dieną iš Kybartų punkto atgal į Kaliningrado sritį buvo priversti grįžti motociklu „BMW“ su rusiškais numeriais važiavę 36-erių vyras ir 34-erių moteris, Rusijos piliečiai. Jie neturėjo dokumentų, pateisinančių buvimo tikslą ir sąlygas. Dėl tos pačios priežasties Kybartų pasieniečiai į Lietuvą neįsileido ir 65-erių Rusijos piliečio, motociklo „Honda“ rusiškais numeriais vairuotojo.

Kremlius širsta dėl Lenkijos veiklsmų

„Lenkų žinybos neturi teisės uždrausti Rusijos piliečiams pagerbti kovoje su fašizmu kritusių žmonių“, – antradienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos įgaliotinis žmogaus teisių klausimu Konstantinas Dolgovas.

Kremliui ištikimi baikeriai, vykdami iš Maskvos į Berlyną, nori paminėti sovietų pergalės prieš hitlerinę Vokietiją 70-ąsias metines. Lenkija šią akciją pavadino provokacija ir pirmadienį neįsileido „Naktinių vilkų“.

Varšuvą valdo „baimės“, ji užima „piktadarišką poziciją“ ir „tyčiojasi“ iš istorijos, kritikavo K. Dolgovas. Jo duomenimis, baikeriai nori aplankyti ir Raudonosios armijos išlaisvintas vokiečių koncentracijos stovyklas Aušvicą bei Maidaneką. Vokietija anuliavo kai kurių baikerių vizas.

„Naktiniai vilkai“, jų lyderio Aleksandro Saldostanovo duomenimis, šiuo metu yra Baltarusijos Bresto mieste, kur pagerbia karo aukas. Jis pareiškė antradienį paskelbsiąs, kaip kelionė bus tęsiama.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35