Lietuvoje

2013.01.08 22:59

Lazdijuose atidaryti savarankiško gyvenimo namai

Rūta Lankininkaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.01.08 22:59

Lazdijuose duris atvėrė savarankiško gyvenimo namai. Juose galės gyventi asmenys su negalia ar senyvo amžiaus rajono gyventojai, kuriems nereikalinga intensyvi priežiūra. Tokių namų Lietuvoje veikia 12.

Lazdijuose duris atvėrė savarankiško gyvenimo namai. Juose galės gyventi asmenys su negalia ar senyvo amžiaus rajono gyventojai, kuriems nereikalinga intensyvi priežiūra. Tokių namų Lietuvoje veikia 12.

Lazdijų savarankiško gyvenimo namuose apsigyveno 5 rajono gyventojai, dar keturių žmonių prašymai bus svarstomi.   

Dešimčiai žmonių savivaldybė sukūrė namų aplinką ir sudarė sąlygas savarankiškai tvarkytis asmeninį gyvenimą. 

„Šiuose namuose apsigyvens žmonės, kurie yra nusenę, kurie yra invalidai, neturi savo vaikų arba vaikai gyvena netinkamai ir negali jais pasirūpinti“, – kalbėjo Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.

Čia įrengta dešimt kambarių su atskiromis virtuvėmis, asmeninės higienos kambariais. Dauguma pritaikyti judėjimo negalią turintiems asmenims.

„Čia ugdomi socialiniai įgūdžiai, gyventojai įgauna savarankiškumo. Jie patys gaminasi valgyti, patys tvarkosi kambarius“, – dėstė VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“ direktorė Jolanta Marcinkienė.

„Ir grindis plaunu, ir tvarkausi, ir lovą pasikloju pati“, – tikino savarankiškų namų gyventoja Jūratė Rekaitytė.

Visi savarankiško gyvenimo namų gyventojai patys susimoka už komunalines paslaugas ir administravimo mokestį.

„Yra rajono savivaldybės tarybos patvirtinta apgyvendinimo namuose paslaugos kaina. Šiuo metu ji yra 370 litų ir 90 centų vienam mėnesiui. Tačiau yra priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo nustatoma, kad asmuo moka ne daugiau 20 procentų savo pajamų. Pavyzdžiui, jeigu žmogus gauna 800 litų pensijos, jis moka 100 litų ir jam turėtų likti 700 litų į rankas“, – skaičiavo Lazdijų rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Lina Margelienė.

Savarankiško gyvenimo namai pastatyti ES fondų ir Lazdijų savivaldybės lėšomis.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius