Lietuvoje

2019.04.09 19:43

Kandidatų į prezidentus šūkiams – ekspertų verdiktas: nieko originalaus ir įsimintino

Kristina Jackūnaitė, LRT.lt2019.04.09 19:43

Po Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo paaiškėjo galutinis politikų, kurie kausis dėl prezidento posto sąrašas – jų devyni.

Komunikacijos ekspertai sako, kad šioje rinkimų kampanijoje kandidatai didelio dėmesio rinkimų šūkiui neskiria – esą sukeitus daugelio kandidatų į prezidentus šūkius – iš esmės niekas nepasikeistų.

Geras šūkis gali padėti laimėti, tačiau komunikacijos specialistų teigimu, daugumos kandidatų į prezidentus šūkiai šioje rinkimų kampanijoje silpnoki. Gitanas Nausėda savo šūkį pristatė kartu su štabo įkūrimu ir pats jį paskelbė.

„Visas jėgas Lietuvai“, – taip skamba Gitano Nausėdos šūkis.

Vytenis Andriukaitis skelbia, kad jo šūkis – „Lietuva gali“.

Arvydas Juozaitis rinkimuose dalyvauja su šūkiu „Lietuva yra čia“.

Valentinas Mazuroniui šūkiui pasirinko tris žodžius – „Laisva, teisinga, klestinti“.

„Pono Nausėdos šūkis visas jėgas Lietuvai, Andriukaičio Lietuva gali, Arvydas Juozaitis – Lietuva yra čia, aš manau, jei sukeistume tuos šūkius tarp skirtingų kandidatų, nelabai kas ypatingai pasikeistų“, – šūkius analizuoja komunikacijos ekspertas Mykolas Katkus.

Arijus Katauskas taip pat teigia, kad bet kuris iš šių kandidatų šūkių tiktų bet kuriam.

„Yra tam tikra košė, kurioje nėra labai atskirto, va šitas šūkis, šita idėja apvienijanti ir jisai tuo išskirtinis. Pasakyk, koks buvo geriausias šūkis – visi atsisuks ir pasakys – Artūras Paulauskas – nusipelnėme gyventi geriau – tai yra įžaistas iki galo, jis buvo naudotas stipriau“, – sako A. Katauskas.

Prie stipriausių ir labiausiai išsiskiriančių šioje kampanijoje ekspertai priskiria Ingridos Šimonytės ir Sauliaus Skvernelio šūkius. I. Šimonytė šalies vadovo posto siekia su šūkiu – „Susitarkime pagaliau“.

„Visiems truputėlį nusibodo nudailinti politikai, tai tas Šimonytės pasakymas – susitarkime pagaliau – imperatyvas, baikim čia peštis, darykim kažką – manau, kad jis labai netradicinis šūkis ir neatspindintis daugelio tradicinių šūkių taisyklių, bet jis pakankamai įdomus ir bent jau atkreipiantis dėmesį į pačios I. Šimonytės asmenybę“, – sako M. Katkus.

Saulius Skvernelis sukėlė daug diskusiją prezidento rinkimams pasirinkęs pareigūnų šūkį – „Tėvynės labui“.

„Jo pasiėmimas simbolizuoja ir paties Skvernelio istoriją, iš kur jis yra atėjęs, koks jis žmogus – čia iš vienos pusės drąsus sprendimas, iš kitos, jis gali būti šiek tiek siaurinantis, bet jis geriausiai įsimintinas“, – analizuoja A. Katkus

„Visi absoliučiai šūkiai yra pasaulyje iš kažkur pasiskolinti ir tas kilęs skandalėlis dėl šūkio pasiskolinimo tik atkreipė dėmesį į tai, kad toks šūkis egzistuoja“, – teigia M. Katkus.

Mykolas Katkus sako, kad pasiskolintas ir Naglio Puteikio šūkis – Už visiems lygiai teisingą Lietuvą.

„Naglis Puteikis pasirinko V. Adamkaus 2004 m šūkį už visiems lygiai teisingą Lietuvą – V. Adamkus sakė, visiems lygiai teisingas“, – istorinius šūkius prisiminė M. Katkus.

 

Kiek kitokie – Valdemaro Tomaševskio ir Mindaugas Puidoko Puidoko šūkiai, pastarasis skelbia – stipri šeima – stipri valstybė.

„Ponas Puidokas siekia, kad jisai būtų laikomas širdies vertybių gynėju, kaip čia mažumų teisių priešininku, konservatyviu žmogumi“, – sako ekspertas.

Valdemaras Tomaševskis sako, kad jo šūkis – už krikščioniškas vertybes, socialinį teisingumą ir sąžiningą politiką

„Trūksta dar pridėti už butus jaunoms šeimoms, na susisiekimą gatvėmis ir panašiai. Kitaip tariant ilgi – ne visai šūkiai“, – kritikos kandidato šūkiui negailėjo M. Katkus.

Komunikacijos ekspertai sako, kad šūkiai turi žmonėms kažką žadėti, kaip pavyzdžiui Donaldo Trumpo „Make Amerika great again“, kuris žadėjo grąžinti Amerikai didybę.

Žinios. Kandidatų į prezidentus šūkiai: viešųjų ryšių specialistų vertinimas

 

Populiariausi