Lietuvoje

2019.04.09 16:42

Seimas imasi Šiaulių universiteto reorganizavimo

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.04.09 16:42

Seimas po pateikimo pritarė nutarimo projektui, kuriuo siūloma nuo liepos 1 d. reorganizuoti Šiaulių universitetą prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu.

Parlamentarams siūloma patvirtinti Šiaulių universiteto reorganizavimo sąlygų aprašą ir planą. Nutarimu numatoma, kad reorganizuojamo Šiaulių universiteto rektorius užtikrintų, jog visi veiksmai, susiję su Šiaulių universiteto išregistravimu iš Juridinių asmenų registro, būtų atlikti iki 2019 m. birželio 30 d.

Teikiamu teisės aktu vyriausybei siūloma, rengiant Valstybės ir savivaldybių biudžetų 2020–2025 metų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymų projektus ir skirstant Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšas, atsižvelgti į Šiaulių universiteto reorganizavimo prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu plane numatytą finansavimo poreikį ir valstybės finansines galimybes.

Pristatydamas projektą švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas pabrėžė, kad kartu yra teikiamas Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos siūlymas Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto datą atidėti metams, iki 2020 m. liepos 1 d.

„Šis atidėjimas reikalingas dėl sėkmingo universitetų jungimo, pereinamojo laikotarpio būtinumo. Pereinamuoju laikotarpiu galėtų būti sudaryta Vilniaus universiteto sutartis su vyriausybe, kuri nustatytų Šiaulių akademijos vystymo perspektyvas, studijų, mokslo ir meno srityse, užtikrinant Šiaurės Lietuvos regiono poreikius. Taip pat yra siūloma, kad Vilniaus ir Šiaulių universitetai iki 2019 m. gegužės 15 d. sudarytų jungtinės veiklos sutartį, užtikrinant studijų, mokslo ir meno sričių vystymą Šiaulių universitete“, – sakė V. Razumas.

Nutarimo projektui po pateikimo pritarė 69, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 8 Seimo nariai. Po svarstymo pagrindiniu paskirtas Švietimo ir mokslo komitetas, projektas į Seimo salę turėtų sugrįžti balandžio 11 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.