Lietuvoje

2015.04.27 08:13

Sprendžiama vietų trūkumo darželiuose problema

Kristina Jackūnaitė, Arnas Mazėtis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.27 08:13

Vilniaus meras pirmadienį ketina pristatyti, kaip bus sprendžiama darželių trūkumo problema sostinėje.

Vilniaus meras pirmadienį ketina pristatyti, kaip bus sprendžiama darželių trūkumo problema sostinėje.

Remigijus Šimašius žada, kad nebeliks dažnai kritikuoto principo, jog į darželius patenka tie, kurie užsiregistravo pirmieji. Taip pat tėvams, kurie vaikus leidžia į privačius darželius, ruošiamasi mokėti 100 eurų kompensacijas.

Tokias pat kompensacijas nuo rugsėjo pirmosios jau apsisprendė mokėti Klaipėdos savivaldybė. Tikimasi, kad nauja tvarka paskatins daugiau tėvų vaikus patikėti nevalstybinėms ugdymo įstaigoms ir sumažins norinčiųjų patekti į darželius eiles.

Apskaičiuota, kad naujai kompensavimo tvarkai Klaipėdoje įgyvendinti reikės daugiau kaip 150 tūkst. eurų. Lėšos iš biudžeto būtų pervedamos privačioms švietimo įstaigoms, o šios atitinkamai mažintų mėnesinį mokestį tėvams.

Kaune nuo rudens taip pat turėtų atsirasti keli šimtai naujų vietų darželinukams. Į privačius darželius vaikus leidžiantiems kauniečiams taip pat bus mokamos 100 eurų kompensacijos, o socialiai remtiniems tėvams kompensacija gali siekti 175 eurus. Specialistai skaičiuoja, kad Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos darželiuose trūksta maždaug 5,5 tūkst. vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.