Lietuvoje

2019.04.09 14:33

Eimutis Misiūnas teigia matąs pareigūnų aplaidumo dėl pavogtų kontrabandinių rūkalų

Jūratė Skėrytė, BNS2019.04.09 14:33

Iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės sandėlio pavogus per 500 dėžių kontrabandinių cigarečių vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad pareigūnams gresia atsakomybė mažiausiai už aplaidumą.

„Kalbant apie pareigūnų veiksmų vertinimą, mažiausiai tai yra aplaidumas, aplaidus tarnybos vykdymas, bet gali būti ir kitokie vertinimai“, – antradienį BNS sakė ministras.

Jis teigė pirmadienį buvęs detaliai informuotas apie situaciją.

„Pirminiais vertinimais, matyti tarnybos aplaidumo požymių. Jeigu iš rinktinės sandėlio vagys sugeba išnešti tiek dėžių ir pareigūnai nepamato, tai galima kelti klausimą dėl aplaidaus funkcijų vykdymo, jeigu nebus įrodyta kokių nors kitų priežasčių, dėl ko vieni ar kiti pareigūnai nematė daromų nusikaltimų“, – teigė jis.

E. Misiūnas sakė buvęs patikintas, kad sandėlys, iš kurio dingo 555 dėžės kontrabandinių cigarečių, yra gerai saugomas.

„(...) yra vaizdo kameros visoje Varėnos rinktinės teritorijoje sudėtos, šuniukų voljeras yra, tik klausimas, jie ten buvo ar nebuvo. Apsauga, VSAT vado vertinimu, buvo gana aukšto lygio, tikrai buvo visos priemonės objektyviai užtikrinti apsaugą aukštu lygiu“, – teigė ministras.

Kadangi vagystė vykdyta etapais, nuo kovo antros pusės iki balandžio 3-iosios nakties, E. Misiūnas abejoja, ar pavyks rasti visą pavogtą krovinį.

„Tikrai turiu labai daug abejonių, nes tą mėnesį laikyti kažkur persivežus, nemanau, kad toks tikslas yra. Manau, kad pareigūnai dės pastangas surasti ir dalį ras“, – svarstė ministras.

Jis teigė kol kas nekeliantis jokių pareigūnų atsakomybės klausimo.

Anot jo, VSAT vadovybė stengiasi užtikrinti tinkamą visos tarnybos funkcionavimą.

„Tik galiu vertinti, kad pati tarnyba nustatė šias nusikalstamas veikas, jie patys surengė pasalą ir sulaikė asmenis“, – teigė E. Misiūnas.

„Taip, kažkurie pareigūnai tikrai bus atsakingi už tokį aplaidumą ar net bendradarbiavimą su tam tikrais asmenimis, bet kokio lygio tai pareigūnai, atskleis ikiteisminis tyrimas ir tarnybinis tyrimas“, – pridūrė jis.

Antradienį  VSAT vadas Renatas Požėla viešai pranešė, kad iš Varėnos rinktinės sandėlio pavogta konfiskuotų cigarečių už beveik milijoną eurų.

Dėl įvykio pradėtas ir ikiteisminis tyrimas, ir tarnybinis patikrinimas, nuo pareigų nušalinti šeši budėtojai, du iš jų apklausti kaip specialieji liudytojai.

Šios cigaretės konfiskuotos pernai lapkričio 20 dieną pasienyje su Lenkija. Krovinys vykstant ikiteisminiam tyrimui pristatytas į Varėnos rinktinės teritoriją, iš kur dalis jo ir pavogta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt