Lietuvoje

2015.09.08 13:45

„Darbiečiai“ atšaukia D. Pavalkį iš ministrų, šis dar „pagalvos“

BNS2015.09.08 13:45

„Darbietis“ Dainius Pavalkis atstatydinamas iš švietimo ir mokslo ministro posto, sekmadienį nusprendė Darbo partijos taryba.

„Darbietis“ Dainius Pavalkis atstatydinamas iš švietimo ir mokslo ministro posto, sekmadienį nusprendė Darbo partijos taryba.

Pats D. Pavalkis sako dar pagalvos, ar teikti premjerui atsistatydinimo pareiškimą.

„Pagalvosiu (ar atsistatydinsiu – BNS). Aš, kaip ir švietime, niekada nedariau staigių judesių, galbūt ir kritikos buvo, bet aš galvoju nedaryti staigių judesių, nei padaryti neteisingą. Dalis yra tiesos, bet dalis visiškai netiesa“, – žurnalistams sakė D.Pavalkis, komentuodamas partijos kritiką jo atžvilgiu.

Tokį sprendimą partijos taryba priėmė, išklausiusi darbo grupės, kuri pastarąjį mėnesį vertino „darbiečių“ į politinius postus deleguotų asmenų veiklą, išvadas, žurnalistams Kėdainiuose pranešė Darbo partijos Infocentras.

A. Butkevičius lauks nurodytų priežasčių

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, jog lauks Darbo partijos vadovų argumentų.

„Rytoj susitiksiu su švietimo ir mokslo ministru – pasikalbėsime. Tikiuosi sulaukti tam tikros informacijos ir iš Darbo partijos vadovybės, nes yra koalicijoj susitarimas, kad tokiu atveju turi būti nurodytos priežastys – jei siūlo atstatydinti ministrą. Pokalbių metu matysis“, – BNS sakė A.Butkevičius.

„Šiandien dar negaliu pasakyti – kalbėsime argumentų kalba“, – pridūrė premjeras, paklaustas, ar pritartų ministro D.Pavalkio atsistatydinimui.

V. Gapšys: atsiliko įgyvendindamas programą

Sekmadienį atšauktas „darbiečių“ švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atsiliko įgyvendindamas Darbo partijos programą, teigia Vytautas Gapšys.

„Matome, kad šioj vietoje mes stipriausiai atsiliekame nuo užsibrėžtų planų, o švietimas yra viena iš tų strateginių sričių, kuri yra labai jautri visuomenei“, – žurnalistams po Darbo partijos tarybos posėdžio sakė V.Gapšys.

Jis buvo darbo grupės, kuri pastarąjį mėnesį vertino „darbiečių“ deleguotus politinius asmenis į Seimo vadovybę ir Vyriausybę, pirmininkas.

Kritikuotas jau anksčiau

Partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho kritikuotas D.Pavalkis anksčiau tai siejo su nesėkmingais savivaldos rinkimais.

„Aišku, po ne visai pavykusių rinkimų garbės pirmininko reakcija yra man suprantama, tiktai klausimas, kurioje vietoje ieškoti tų, kas yra galbūt labiau atsakingi už nepavykusius savivaldos rinkimus“, – dar kovo mėnesį BNS sakė D.Pavalkis.

V. Uspaskichas anksčiau neatmetė galimybės, kad darbo grupės išvados gali lemti kai kurių pareigūnų tolesnę politinę karjerą. Jis yra pareiškęs, kad turi priekaištų visiems Darbo partijos ministrams, išskyrus žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę.

Be jos ir D.Pavalkio, Darbo partija yra delegavusi ne partijos narį energetikos ministrą Roką Masiulį, kultūros ministrą Šarūną Birutį bei socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę.

Darbo grupei vadovavo Seimo narys Vytautas Gapšys, joje dirbo V.Uspaskichas, prezidiumo narys Vidmantas Žiemelis ir Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Rimvydas Podolskis.

Darbo grupė vertino, kaip Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, vicepirmininkas Vydas Gedvilas, partijos deleguoti ministrai ir viceministrai vykdo Darbo partijos programą bei koalicijos susitarimus.

Politologas: tai bandymas pertvarkyti partiją prieš rinkimus

Sprendimas atstatydinti D. Pavalkį gali būti susijęs su siekiu pertvarkyti Darbo partiją prieš artėjančius Seimo rinkimus, mano politologas Tomas Janeliūnas.

„Matyt, tai lemia suvokimas, kad Darbo partija po truputėlį nyksta iš politinio žemėlapio. Pats Viktoras Uspaskichas aiškiai suvokia, kad jeigu kažko esminio pertvarkant partiją nebus padaryta dabar, tai tiesiog gresia pralaimėti rinkimus. Manau, kad čia yra bandymas išlaikyti Darbo partiją kaip potencialią partnerę ir būsimosiose Vyriausybėse ir atitinkamai tokių radikalių permainų imamasi dabar, nes po to bus per vėlu“, – BNS sekmadienį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto daktaras Tomas Janeliūnas.

Jo teigimu, tikėtina, kad naujasis kandidatas į ministrus bus matomesnis ir daugiau rinkėjų dėmesio pelnyti galintis žmogus. Jis neatmeta ir sekmadienį partijos nariu tapusio buvusio „tvarkiečio“, buvusio aplinkos ministro, dabar – europarlamentaro, Valentino Mazuronio kandidatūros.

Politologo vertinimu, didelės kritikos iki šiol nesulaukęs D.Pavalkis tikriausiai tiesiog yra aukojamas, vykstant pertvarkai.

„Gana keista žinia – man nešauna į galvą kažkokių D.Pavalkio klaidų, kurios būtų privertusios jį atstatydinti. Pastaruoju metu netgi daugiau kritikos sulaukdavo kita Darbo partijos ministrė Algimanta Pabedinskienė, ypač prezidentė ją kritikavo ir atrodė, kad jau tikrai virš jos daug debesų telkiasi. Su D.Pavalkiu lyg ir nebuvo tokių akivaizdžių politinių ginčų su kitomis institucijomis“, – sakė T.Janeliūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.