Lietuvoje

2019.04.09 13:22

Šimonytė atsakė, ar tapusi prezidente galėtų dirbti su premjeru Skverneliu

Paulina Levickytė, Benas Brunalas, ELTA2019.04.09 13:22

Seimo narė Ingrida Šimonytė teigia, jei vis dėlto taptų prezidente, ji tikrai galėtų konstruktyviai dirbti su premjeru Sauliu Skverneliu.

„Jeigu jūs manęs klausiate, ar galėčiau dirbti su Sauliumi Skverneliu, manau, kad tikrai galėčiau. Kuomet S. Skvernelis buvo generalinis komisaras, o aš buvau finansų ministrė, mums bendradarbiauti teko. Manau, kad sekėsi visiškai neblogai, nežinau, kokie yra paties premjero atsiminimai“, – Delfi TV studijoje teigė I. Šimonytė.

Pasak kandidatės, dauguma turi prisiimti atsakomybę už ministrų darbą bei veiksmus.

„Aš ministrus daugelį žinau asmeniškai. Žinau, kad daugelis savo srityse yra daug nuveikę. Ką aš matau kaip problemą, kad bandoma depolitizuoti politiką, kažkaip atriboti vyriausybę nuo politikų Seime. O kuomet viskas išsiverčia kažin kokiomis įtampomis, pasirodo, ir ministras Kęstutis Navickas blogai dirbo, ir ministrės Liana Ruokytė-Jonsson, ir Jurgita Petrauskienė blogai dirbo, ir blogai dirbo nuo pat pradžių, nors visą laiką girdėdavo visiškai priešingai (...) Dauguma, kokia ji bebus, ji privalo prisiimti politinę atsakomybę už savo ministrus“, – teigė I. Šimonytė.

Tuo tarpu S. Skvernelis, paklaustas, ar vyriausybėje pozicijos vieningos, atsakė, kad tikrai taip.

S. Skvernelis turi nusimatęs įpėdinių

Saulius Skvernelis įvardino tris kriterijus, pagal kuriuos rinkosi jį užimamose pareigose pakeisti galinčius politikus. Vyriausybės vadovas tvirtino, kad asmenys, kurie galėtų pretenduoti į premjero postą, jei jis laimėtų prezidento rinkimus, bus įvardinti balandžio mėnesį.

Pasak jo, šiuo metu jis turi tris galimus kandidatus, kuriuos rinkosi pagal tris kriterijus.

„Aš tikrai turiu 2–3 pavardes, bet vėlgi esminiai dalykai: žmonės turi turėti tvirtą Seimo daugumos palaikymą, antra būtina sąlyga – pats žmogus turi to norėti ir trečia sąlyga tai, kad jis turi norėtu būti įvardinamas“, – Delfi TV vykusiuose debatuose su taip pat prezidento posto siekiančia Ingrida Šimonyte sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, tik sutapus visoms šioms sąlygoms jis viešai įvardins asmenį, kuris jį galėtų pakeisti, jei jis laimėtų prezidento rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt