Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.09 12:32

Atomazga ekvadoriečio užpuolimo byloje: nuteisti du vilniečiai

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį nuosprendžiu kaltais dėl neapykantos kurstymo ir viešosios tvarkos pažeidimo užpuolus ekvadorietį pripažino du jaunuolius. 

Vilniuje gyvenančiam ir anksčiau teistam Jaroslavui Malinovskiui teismas skyrė galutinę vienų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją subendrinus su bausmėmis už kitus anksčiau padarytus nusikaltimus.

Bausmės vykdymas jaunuoliui atidėtas dvejiems metams.

Moksleiviui Ainorui Lukašavičiui teismas skyrė vienus metus ir keturis mėnesius laisvės apribojimo, jis įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Abu nuteistieji nuo 23 iki 6 val. privalės būti namuose. Iš paskelbto teismo nuosprendžio matyti, kad vykstant bylai dėl neapykantos kurstymo jie pernai rudenį baudžiamaisiais įsakymais buvo nubausti kitose bylose.

Vilniuje gyvenančiam ekvadoriečiui Fabianui Sanchezui abu nuteistieji turės atlyginti 500 eurų neturtinę žalą.

Teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis skelbdamas nuosprendį sakė, kad kaltinamųjų kaltė įrodyta visiškai, nukentėjusysis užpultas su šūkiu „Lietuva lietuviams“.

Teisėjas nukentėjusiojo parodymus įvertino kaip nuoseklius, pažymėjo, kad policininkai matė paraudimus ant nukentėjusiojo veido. Pasak teisėjo, ekvadorietis bandė pasišalinti, išvengti užpuolimo.

Teisme apklaustas liudytojas, sportuojantis kartu su J. Malinovskiu, nurodė, kad vaikinas neigiamai vertina kitos rasės asmenis, užsieniečius.

Abu jaunuoliai nuteisti dėl pernai liepos 19 dieną sostinės Antakalnio rajone, P. Vileišio viešojo transporto stotelėje, įvykusio įvykio.

Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. 

Nukentėjęs užsienietis į teismo nuosprendį neatvyko, jis nenorėjo vėl patirti neigiamų išgyvenimų. Jis Lietuvoje dirba ir su ja sieja ateitį.

„Labai svarbu, kad teisėjas pripažino, jog asmuo buvo užpultas su žodžiais „Lietuva lietuviams“, ir būtent dėl savo pažiūrų ir rasės, tai yra labai svarbu. Svarbu, kad pripažino, kad nenormalu visuomenėje, kai  šaukiama „Lietuva lietuviams“ ir mušami žmonės“, – sakė nukentėjusiajam atstovavusi advokato padėjėja Evelina Dobrovolska.  

Nuteistieji ir po interviu žurnalistams pakartojo savo šūkį „Lietuva lietuviams“.

„Mes vis tiek laimėjom, bet kokiu atveju ir mes nugalėtojai. Už mus Tėvynė, už mus pareigūnai, už mus visi šioje byloje. Nukentėjusysis, matyt, tikėjosi, kad į pataisos namus galbūt kažką... mes atsėdėję savo kažkiek, bausmė kaip ir įvykdyta nežinau, kam šitas cirkas buvo reikalingas, tikslas, matyt, kažkoks. Ne bet kokiu atveju, mes laisvėje, laisvėje lietuviai ir turi likti“, – žurnalistams sakė J. Malinovskis.

Už suduotą antausį jis sakė 500 eurų sumokėsiąs, nusiteikęs duoti ir 1 tūkstantį. Nuteistieji ir jų advokatai yra minėję, kad ekvadorietis per sankcionuotas Kovo 11-osios eitynes Nepriklausomybei pažymėti skandavo įžeidžiančius žodžius, dalyvius vadino kvailiais, debilais, laikė plakatą „Lietuva gėjams“.

„Jeigu jis mūsų daugiau neprovokuos, galiu ir tūkstantį duoti. Bravo Lietuvos teisėsaugai“, – teigė J. Malinovskis.

Anot jo, šiemet per eitynes Vilniuje ekvadorietis jų neprovokavo, todėl ir tai galima laikyti pergale.

„Čia nebuvo esmė rasinis dalykas, esmė – jis buvo provokatorius. Jis negalėjo girdėti „Lietuva lietuviams“, nes buvo su ausinuku. Mums rasė nėra aktuali, mums svarbu pats žmogus, kaip jis elgiasi. Jeigu mes nuvažiuotume pas jį į Ekvadorą ir pasakytume „Ekvadoras visiems“, su žemėmis sumaišytų ir galbūt gyvi neliktume“, – teigė J. Malinovskis.

Kitas nuteistasis A. Lukašavičius sakė, kad nuosprendis jo netenkina, jis dėl skundimo tarsis su advokatu. Jaunuolis tvirtino tik stovėjęs šalia, nesudavė antausio užsieniečiui. 

„Mes turime savo nuomonę, kaip jaustis savo šalyje. Kai čia gyvena užsienietis penkerius metus ir nemoka mūsų kalbos, nežino mūsų istorijos, žurnalistams sako, kad myli Lietuvą, bet neparodo kaip“, – žurnalistams sakė A. Lukašavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi