Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.09 16:26

Korupcijos skandalas „Raseinių vandenyse“: sulaikyti 5 asmenys, tarp jų – buvęs Seimo narys Mikolaitis

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.04.09 16:26

Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos UAB „Raseinių vandenys“, kurios steigėja – Raseinių rajono savivaldybė. Antradienį sulaikyti 5 asmenys, rašoma STT pranešime.

STT pareigūnai dėl galimo kyšininkavimo ir svetimo turto iššvaistymo antradienį sulaikė UAB „Raseinių vandenys“ direktorių Stanislovą Bartkų, dėl galimo padėjimo iššvaistyti svetimą turtą – direktoriaus pavaduotoją strateginiam planavimui Gintautą Mikolaitį, dėl galimo kyšininkavimo – nuotekų tvarkymo inžinierių Povilą Vežbavičių.

Tiriamos aplinkybės dėl UAB „Raseinių vandenys“ neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų. Įtariama, kad bendrovės direktorius ir nuotekų tvarkymo inžinierius iš vienos privačios įmonės atstovo priėmė kyšius už tai, kad minėtai įmonei būtų sudarytos palankios sąlygos laimėti UAB „Raseinių vandenys“ viešąjį pirkimą. Dėl galimo papirkimo sulaikytas ir kyšį davęs privačios įmonės atstovas.

Be to, STT pareigūnai aiškinasi aplinkybes dėl galimai iššvaistyto UAB „Raseinių vandenys“ turto. Įtariama, kad bendrovės lėšomis buvo apmokėtos direktoriaus pavaduotojo asmeninės išlaidos teisinėms paslaugoms. Antradienį dėl galimo padėjimo iššvaistyti svetimą turtą taip pat sulaikytas Vilniuje praktikuojantis advokatas Tadas Elzbergas.

Antradienį sulaikytų ir įtariamų asmenų namuose ir darbo vietose atliktos kratos.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT yra nustačiusi korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų ir kitų savivaldybių vandens tiekimo bendrovėse.

STT Kauno valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų UAB „Dzūkijos vandenys“, o tirtos bylos dėl korupcinių nusikaltimų UAB „Kauno vandenys“, „UAB „Šakių vandenys“ yra nagrinėjamos teisme. STT Šiaulių valdyba tiria galimas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas UAB "Mažeikių vandenys", dalis baudžiamųjų bylų jau išnagrinėtos teismuose. Taip pat STT Panevėžio valdybos tirtose bylose dėl korupcinių nusikaltimų teismai jau yra pripažinę kaltais UAB „Kupiškio vandenys“ ir UAB „Aukštaitijos vandenys“ buvusius vadovus.

Išrinktas į Raseinių tarybą

Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas negalėjo pasakyti, ar G. Mikolaitis vis dar priklauso partijai, mat pastaruoju metu buvęs Seimo narys turėjo nemažai problemų dėl vairavimo išgėrus. Tačiau LSDP Raseinių skyriaus pirmininkas Liudas Kavaliauskas pranešė, kad G. Mikalauskas vis dar yra partijos narys. Negana to, savivaldos rinkimuose jis buvo išrinktas į miesto tarybą.

Visgi partijos pirmininkas teigė, kad LSDP taisyklės numato, kad tokiu atveju, kai asmuo yra sulaikomas, jo narystė partijoje stabdoma iki kol bus išsiaiškintos aplinkybės.

„Tai daroma iš karto (narsytės stabdymas – aut.). Nereikia samprotauti ar svarstyti. Tokios mūsų partijos taisyklės. Jei kyla įtarimų dėl vieno ar kito partijos nario veiklos teisėtumo, skaidrumo, tai iš karto yra stabdoma narystė, o paskui klausimas sprendžiamas dėl galimybės būti partijos nariu, kai paaiškėja, apie ką yra tyrimas. Šiuo atveju, jei STT sulaikė G. Mikolaitį įtardami kokią nors veiką, jo narystė yra stabdoma, o tyrimas nustatys paskui, kokios ten yra aplinkybės“, – komentavo G. Paluckas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi