Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Prasideda kariniai pėstininkų mokymai

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Bendriems kariniams mokymams Rukloje rengiasi Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos pėstininkai. Pratybose bus naudojamos vokiečių pėstininkų kovos mašinos. Penktadienį karo automobiliai pasiekė Ruklą.

Bendriems kariniams mokymams Rukloje rengiasi Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos pėstininkai. Pratybose bus naudojamos vokiečių pėstininkų kovos mašinos. Penktadienį karo automobiliai pasiekė Ruklą.

Vokiečių pėstininkų kovos mašinos „Boxer“ į Gaižiūnus atgabentos geležinkeliu. Nuo platformų nuriedėję karo automobiliai rikiuojami į kolonas ir nukreipiami į Rukloje esantį Vaidoto mechanizuotąjį pėstininkų batalioną. Čia bus jų laikina dislokacijos vieta.

„Šios pėstininkų kovos mašinos bus naudojamos pratybose kartu su lietuvių partneriais, taip pat tiek nacionalinėse, tiek tarptautinėse pratybose, vienos iš jų „Geležinio Vilko“ pratybos vyksiančios birželio mėnesį“, – sakė  292-ojo jėgerių bataliono vadas plk. ltn. Alexas Stumeris.

Vokiečių pėstininkų mašinos ginkluotos 40 milimetrų automatiniais granatsvaidžiais ir kulkosvaidžiais. Vienas toks automobilis sveria 38 tonas ir yra naudojamas pėstininkams gabenti.

„Čia yra tąsa bendradarbiavimo su NATO partneriais, kuris prasidėjo 2014 metų viduryje. Dabar priimame vokiečių kontingentą, karius, kurie dalyvaus pratybose su Lietuvos kariuomenės daliniais. Pagrinde su Vaidoto batalionu trijuose mokomuosiuose poligonuose mūsų kariuomenės, tai bus Kazlų Rudos poligone, Ruklos ir Gaižiūnų“, – pasakojo Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas mjr. Vytautas Baltrūnas.

Lietuvių, vokiečių ir prancūzų pėstininkai treniruosis atlikti individualias ir kolektyvines užduotis. Nuo 2014ųjų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Lietuvoje yra dislokuojami rotuojami NATO partnerių iš įvairių šalių kariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.