captcha

Jūsų klausimas priimtas

Geriausiems liaudies menininkams išdalyti „Aukso vainikai“

Sekmadienį apdovanoti geriausi Lietuvos liaudies menininkai. „Aukso vainikai“ ir kiti apdovanojimai jiems įteikti Ukmergės kultūros centre.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Sekmadienį apdovanoti geriausi Lietuvos liaudies menininkai. „Aukso vainikai“ ir kiti apdovanojimai jiems įteikti Ukmergės kultūros centre.

Šį kartą geriausi liaudies meistrai savo kūrinius atvežė į Ukmergę, kur surengtas aštuntasis „Aukso vainikų“ respublikinis konkursas ir paroda. 25 i tautodailininkai iš visų apskričių pretendavo į vaizduojamosios bei taikomosios liaudies dailės ir kryždirbystės „Aukso vainikus“, kitus apdovanojimus. 

Pasak vertinimo komisijos vadovės, visi kūriniai itin meniški, profesionaliai pateikti. 

„Mes visada norėjome, kad būtų surasta pusiausvyra tarp gilaus, rimto profesionalaus tautinio paveldo ir tam tikros inovacijos, kad jaustųsi menininko savitumas, jo indėlis. Tuo būtent ir pasižymi šie kūriniai“, – kalbėjo vertinimo komisijos pirmininkė prof. Aleksandra Aleksandravičiūtė.

Trys karaliai skelbia pačius geriausius Lietuvos liaudies menininkus. „Aukso vainikais“ padabinti kryždirbys Saulius Lampickis, margučių skutinėtoja Angelė Rauktienė ir skulptorius Adolfas Teresius.

Įspūdinga, daugiaspalvė jo kolekcija „Atlaidų diena“, kur vienodai svarbūs ir šventieji, ir piemenukai.  

„Prieškaryje nebuvo nedažytų  skulptūrų. Per spalvas irgi galima daug pasakyti“, – įsitikinęs geriausias liaudies menininjkas Adolfas Teresius.

Maironio posmų įkvėpta unikalią margučių kolekciją sukūrusi menininkė sako, kad kiekvienam posmui radusi savą simbolį.

„Tai tiesiog graudus atsisveikinimas, sudaužyta truputį širdis. Tai tą aš bandžiau pasakyti ir savo darbu“, – dėstė geriausia liaudies menininkė Angelė Rauktienė.

„Aukso vainiko“ paroda mane įpareigojo, pakylėjo, kad aš priartėčiau prie tų tradicijų. Aš džiaugiuosi, kad tapau kryždirbiu“, – sakė geriausias kryždirbys Saulius Lampickis.

Konkursas ir liaudies meno paroda kasmet rengiama vis kitame mieste ar rajone. Pasak kultūros ministro, bus ieškoma galimybių, kad šią parodą pamatytų ne tik Ukmergės, bet ir kitų rajonų žmonės. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close