captcha

Jūsų klausimas priimtas

L. Rėzos premija paskirta filosofui A. Juozaičiui

Ketvirtuoju Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatu tapo kultūros ir visuomenės veikėjas, filosofas, rašytojas dr. Arvydas Juozaitis.

Ketvirtuoju Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatu tapo kultūros ir visuomenės veikėjas, filosofas, rašytojas dr. Arvydas Juozaitis.

2012 metų premija Neringos savivaldybės tarybos sprendimu skirta įvertinant A. Juozaičio pastangas puoselėti lituanistinės kultūros tradiciją, aktualią šių dienų Neringoje, Klaipėdoje ir Kaliningrado srityje, įtaigią regiono istorijos ir kultūros interpretaciją kūrinyje „Karalių miestas be karalių“.

A. Juozaitis buvo pirmojo Liudviko Rėzos kultūros centro kuratoriumo narys, labai pritaręs tokio susibūrimo idėjai, aktualizuojančiai L. Rėzos reikšmę regiono (Mažosios Lietuvos) kultūros paveldui.

A. Juozaitis, dirbdamas kultūros atašė Kaliningrade (2004–2009 m.), nuosekliai rūpinosi L. Rėzos vardo įamžinimu – 2005 metais pastatytas paminklas Kaliningrado mieste ir atminimo ženklas amžino poilsio vietoje.

A. Juozaitis dalyvavo ne viename kultūriniame renginyje Neringoje, skirtame kultūros paveldo puoselėjimui Rėzos tėviškėje plačiąja prasme ir kultūrinių ryšių su Kaliningrado sritimi stiprinimui.

Premija laureatui bus įteikiama sausio 11 dieną Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Prieš ceremoniją vyks minėjimas ir gėlių padėjimas prie L. Rėzos paminklo Juodkrantėje.

Sausio 9 d. minint XIX amžiaus pradžios tautosakininko, poeto, kultūros veikėjo gimimo metines Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos ir Nidos vidurinės mokyklos iniciatyva gėlių bus padėta ir prie L. Rėzos skulptūros, stovinčios ant Skirpstų kalno netoli Pervalkos.

2008 m. Neringos savivaldybės tarybos įsteigta premija skiriama už Kuršių nerijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą mokslinės tiriamosios, edukacinės veiklos, etninės kultūros ir kultūros paveldo puoselėjimo, garso, vaizdo įrašų bei kitų leidinių, užtikrinančių materialaus ir nematerialaus paveldo išsaugojimą, leidybos, klasikinių bei šiuolaikinių menų sklaidos, literatūros, liaudies meno srityje bei už iniciatyvas, populiarinančias Kuršių neriją ir prisidedančių prie turizmo plėtros regione.

Pirmoji L. Rėzos premija buvo skirta tautodailininkui Eduardui Antanui Jonušui. Taip pat premijos laureatai yra istorikė dr. Nijolė Strakauskaitė ir Thomo Mann)o memorialinio muziejaus direktorė Vitalija Teresa Jonušienė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...