captcha

Jūsų klausimas priimtas

Filmo „Artistas“ režisierius M. Hazanavičius viešės „Kino pavasaryje“ su nauju filmu

20-ojo „Kino pavasario“ metu Vilniuje lankysis labai garsus lietuvių kilmės režisierius Michelis Hazanavičius. Jo vardas plačiai kino pasaulyje tapo žinomas po nebyliojo filmo „Artistas“ („The Artist“, 2011) stulbinančios sėkmės.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

20-ojo „Kino pavasario“ metu Vilniuje lankysis labai garsus lietuvių kilmės režisierius Michelis Hazanavičius. Jo vardas plačiai kino pasaulyje tapo žinomas po nebyliojo filmo „Artistas“ („The Artist“, 2011) stulbinančios sėkmės.

Į festivalį jis atvyksta iš karto po 48-ojo savo gimtadienio. „Kino pavasaryje“ kovo 31 d. režisierius pristatys naujausią karinę dramą „Ieškojimai“ („The Search“), kuri įtraukta į programą „Festivalių favoritai“, skelbiama pranešime spaudai.  

„1999 m. Čečėnijos ir Rusijos karas kine nėra išsamiai aptartas. Tad šia itin opia tema norėjau prabilti būtent kino kalba. Šis konfliktas pareikalavo labai daug gyvybių, suluošino galybę žmonių. Šioje juostoje nerasite užslėptos politinės žinutės, nes stengiausi pažiūrėti į šį košmarą iš abiejų kariaujančių pusių ir sukurti kuo žmogiškesnį filmą. Kiek tik to žmogiškumo gali būti tokių tragiškų įvykių šešėlyje“, – teigia režisierius M. Hazanavičius.

„Ieškojimai“ pasakoja dvi istorijas: apie per stebuklą išgyvenusį 9 metų musulmoną našlaitį Čečėnijoje ir Rusijos kariuomenėje tarnaujantį jaunuolį Kolią. Tėvų netekęs ir po patirto šoko nekalbantis berniukas Hadžis patenka į amerikiečių kontroliuojamą vaikų prieglaudą, kurioje tikisi susirasti po rusų kareivių išpuolio galėjusią išgyventi vyresnę seserį. Tuo metu už kelių šimtų kilometrų nuo konflikto, Permėje, jaunas muzikantas Kolia įkliūva milicijos pareigūnams neatsargiai parūkęs žolės. Norėdamas išvengti kalėjimo, jis savanoriškai sutinka tarnauti Rusijos armijoje, kurioje patiria išnaudojimą, būrio vyresniųjų smurtą, neapykantą ir patyčias, kurios išsekina ramaus būdo Kolios kantrybę.

Filmas atšventė pasaulinę premjerą 2014 m. Kanų festivalio oficialioje konkursinėje programoje, užėmė antrąją vietą publikos simpatijų balsavime Sarajevo kino festivalyje, dalyvavo Toronto kino festivalyje.   

Po 5 „Oskarais“, 3 „Auksiniais gaubliais“ ir dar virš 150 įvairiausių apdovanojimų ir tiek pat nominacijų pelniusio „Artisto“ M. Hazanavičius užsibrėžė ambicingą tikslą sukurti ką nors kitokio ir išbandyti save naujame žanre. Jis pats adaptavo amerikiečių režisieriaus Fredo Zinnemanno 1948 m. kultinės karinės dramos „Ieškojimai“ scenarijų, kuriam ir atiteko vienas iš „Oskarų“.

Tarp „Artisto“ ir „Ieškojimų“ Michelis Hazanavičius režisavo savo mėgstamiausią aktorių Jeaną Dujardiną trumpametražėje komedijoje „Nuostabi sąžinė“, kuri pateko į skandalingąjį trumpų aistrų istorijų rinkinį „Žaidėjai“ („The Players“. Lietuvos rinkoje šis filmas žinomas pavadinimu „Seksomanai“).

Įdomu ir tai, kad „Artistas“ ir „Ieškojimai“ skiriasi tiek tema, tiek žanru. Po nespalvoto, nebylaus, stilingo bet labai nuotaikingo pasakojimo apie Holivudo kino aktorių, režisierius ir scenaristas atvėrė senas karo žaizdas iš naujo emocingoje ir jautrioje dramoje, kurioje vėl vaidina jo žmona-mūza Berenice Bejo, keturiems „Oskarams“ nominuota amerikietė Annette Bening ir neprofesionalūs aktoriai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...