captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Metų knygos rinkimai“. K. Kasparavičius: vienu metu kuriu keturias ar penkias knygas

„Visuomet vienu metu kuriu keturias ar penkias knygas, tačiau koncentruojuosi į tą, kuri tuo metu pirmiausia. Vaizdas ir tekstas gimsta tuo pat metu. Knygų iliustratoriumi esu seniai, gal 30 metų, o knygų rašytojas esu dar žalias. Todėl save visų pirma laikau dailininku-iliustruotoju. Idėja pirmiausia mano galvoje kyla vaizdais, lyg kokio filmo kadrais. Iš karto stengiuosi viską užrašinėti. Rašau, rašau, bet to teksto niekada nepabaigiu, iš karto pradedu piešti eskizus“, – apie kūrybos procesą kalba dailininkas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Visuomet vienu metu kuriu keturias ar penkias knygas, tačiau koncentruojuosi į tą, kuri tuo metu pirmiausia. Vaizdas ir tekstas gimsta tuo pat metu. Knygų iliustratoriumi esu seniai, gal 30 metų, o knygų rašytojas esu dar žalias. Todėl save visų pirma laikau dailininku-iliustruotoju. Idėja pirmiausia mano galvoje kyla vaizdais, lyg kokio filmo kadrais. Iš karto stengiuosi viską užrašinėti. Rašau, rašau, bet to teksto niekada nepabaigiu, iš karto pradedu piešti eskizus. Piešiant eskizus vėl grįžtu prie teksto, kuris labai keičiasi, kartais net neatpažįstamai. Niekada neatiduodu teksto redaguoti tol, kol nenupiešiu originalų iliustracijų. Nes net ir piešiant originalus, tekstas vis dar keičiasi“, – apie kūrybos procesą kalba dailininkas ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius.

Jo knyga „Sapnų katytė“ – viena iš penkių knygų, pretenduojančių tapti Metų knyga vaikams.

Šiemet skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: suaugusiųjų, poezijos, vaikų ir paauglių.

Ekspertų komisijos atrinko aštuoniolika knygų, kurias parašė šiuolaikiniai lietuvių autoriai: šešias knygas suaugusiesiems, po penkias poezijos ir vaikams skirtas knygas, o paaugliams komisija pasiūlė tik dvi lietuvių autorių knygas. Skaitytojai kiekvienoje kategorijoje rinks Metų knygą.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2013 metų vasario mėnesį. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Metų knygos rinkimai 2012

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...