captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje atidaryta S. Maslauskaitė paroda

Vilniuje, neseniai atidarytoje koncertų salėje „Compensa“, pradėjo veikti ir meno galerija. Pirmojoje parodoje – dailininkės Sigitos Maslauskaitės tapyba.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Vilniuje, neseniai atidarytoje koncertų salėje „Compensa“, pradėjo veikti ir meno galerija. Pirmojoje parodoje – dailininkės Sigitos Maslauskaitės tapyba.

Tapytoja S. Maslauskaitė truputėlį dvejojo, kai gavo pasiūlymą surengti parodą koncertų salėje. Pasak autorės, jos darbai, reikalaujantys rimties ir susikaupimo, labiau tinkami tyliai įprastos galerijos aplinkai.

„Truputėlį buvo tarsi keista. Pirmiausias keistumas slypėjo klausime, ar iš tiesų galima suderinti meno erdves, galerijos veiklą ir koncertus. Juk tikrai žinome, kad nebūtinai tie, kas eina klausyti muzikos, pastebi, domisi ar apskritai kreipia dėmesį į paveikslus“, – svarstė S. Maslauskaitė.

Galų gale S. Maslauskaitei patiko didelės erdvės, nes čia galėjo drąsiai eksponuoti didelius darbus. Atrinkusi pastarųjų metų kūrinius, parodą tapytoja pavadino pagal vieną iš paveikslų – „Žmogus ir mėnulis“.

„Galiausiai pamaniau, kad netgi ir šita erdvė, šita vieta nutolusi nuo Vilniaus centro, senamiesčio, nuo vietų, kur įprasta lankyti parodas, yra kaip tam tikras mėnulis. Mano savijauta šitoje erdvėje yra kaip žmogaus ir mėnulio“, – pasakojo tapytoja.

S. Maslauskaitė įkvėpimo semiasi iš senųjų renesanso ir baroko meistrų. Kai kuriuos senuosius paveikslus ji ima kaip pirmavaizdžius. Tačiau pertapo savaip.  

„Nedaug kuo skiriasi, sakysim Rembranto laikų elgeta nuo mūsų laikų elgetos. O pagalvojus, elgetos, tai jų forma tikrai tokia bendražmogiška, bet sakysime, kad ir galų gale, ar poetas, ar dailininkas, ar šokėja, šokėjas, taip, gal toje epochoje yra tam tikras aksesuaras, ar momentas būdingas jam, bet jeigu aš pridėsiu, mūsų laikų kažkokį atributą, tai manau, kad tuo tapsiu įdomesnė, ir tuo pačiu kūrinys bus ir juokingesnis, ir suprantamesnis šiandieniam žiūrovui“, – aiškino S. Maslauskaitė.

Ši tapybos paroda yra pirmoji „Compensos“ koncertų salės galerijoje. Čia planuojama nuolat rengti Lietuvos ir užsienio menininkų parodas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...