captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kultūros ministerija premijuos 20 kultūros kūrėjų ir „Skalviją“

Ketvirtadienį tradiciškai pagerbiami šių metų Kultūros ministerijos premijų laureatai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Ketvirtadienį tradiciškai pagerbiami šių metų Kultūros ministerijos premijų laureatai.

2012 m. premijomis ministerija apdovanos 20 kultūros ir meno kūrėjų ir vieną įstaigą – už geras edukacines programas, puikų darbą su vaikais ir jaunimu premija paskatintas sostinės „Skalvijos“ kino centras.

Martyno Mažvydo premija už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui paskirta Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovui Gyčiui Vaškeliui.

Klaipėdos universiteto bibliotekos Informacinių paslaugų skyriaus vedėja Džeinara Kaunaitė apdovanota premija už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose.

Gelgaudiškio kultūros centro direktorius Edgaras Pilypaitis apdovanotas premija už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose.

Premijomis už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą apdovanoti tautosakos pateikėja Janina Bikinienė, žurnalo „Liaudies kultūra“ redaktorė Dalia Antanina Rastenienė ir folkloristas Kazimieras Kalibatas.

Premijas už muziejininkystės ir muziejų vertybių restauravimo darbus pelnė Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriaus pavaduotoja Virginija Šiukščienė ir Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro Keramikos, skulptūros restauravimo dirbtuvių ekspertė Bronislava Kunkulienė.

Premijomis už publicistinius kūrinius šįmet apdovanoti savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius Kornelijus Platelis, publicistai Monika Krikštopaitytė ir Mindaugas Nastaravičius.

Balio Buračo fotografijos meno premiją šįmet pelnė fotomenininkas Arūnas Baltėnas. Premija už tautinę toleranciją apdovanota poetė ir žurnalistė Indrė Valantinaitė.

Premija už geriausiai parengtus ir vykdytus vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektus paskirta viešajai įstaigai „Skalvijos“ kino centrui.

Trys kultūros kūrėjų premijos suteiktos Šiaulių dailės galerijos vyresniajam specialistui Andriui Grigalaičiui, teatro „Žalia varna“ įkūrėjai Aurelijai Čeredaitei ir Kauno rajono vaikų folkloro ansamblio „Serbentėlė“ vadovei Daivai Bradauskienei.

Jaunojo menininko metų debiuto premija šįmet apdovanota aktorė Virginija Kuklytė. Jaunojo kūrėjo premijomis apdovanoti kompozitorius Mykolas Natalevičius, vizualaus meno kūrėjas Liudvikas Buklys, aktorius Darius Petrovskis.

Taip pat bus įteikti trys Muziejų metų diplomai muziejams, laimėjusiems Metų muziejaus rinkimus. 2012-ųjų Metų muziejumi išrinktas Rokiškio krašto muziejus. Antrąją vietą rikimuose užėmė Šiaulių „Aušros“ muziejus (Ch. Frenkelio vila), o trečiąją vietą – Europos centro muziejus „Europos parkas“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...