captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apdovanoti „Operos švyturiai“ – šįmet trys laureatai

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai tradiciškai apdovanoti „Operos švyturių“ prizais. Antradienį šie apdovanojimai už ryškiausius visų metų operos ir baleto vaidmenis įteikti jau vienuoliktą kartą.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai tradiciškai apdovanoti „Operos švyturių“ prizais. Antradienį šie apdovanojimai už ryškiausius visų metų operos ir baleto vaidmenis įteikti jau vienuoliktą kartą.

Šįmet apdovanoti trys geriausi metų LNOBT operos ir baleto solistai, jiems įteiktos „Operos švyturių“ statulėlės ir piniginiai prizai.

Geriausia 2012 m. operos soliste tapo Sandra Janušaitė (už Tatjanos vaidmenį operoje „Eugenijus Oneginas“). Geriausia tarp baleto solistų pripažinta Inga Cibulskytė – už Izoldos vaidmenį balete „Tristanas ir Izolda“, Barboros Radvilaitės – „Barbora Radvilaitė“.

Tenorui Merūnui Vitulskiui skirtas LNOBT paramos fondo „Orfėjaus lyra“ įsteigtas „Metų debiuto“ apdovanojimas už debiutą Lenskio vaidmeniu operoje „Eugenijus Oneginas“ ir Alfredo vaidmenį operoje „Traviata“.

Pasak LNOBT generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo, šįmet apsiribota trimis apdovanojimais – be kitų aplinkybių, labiausiai tokį sprendimą lėmęs noras išryškinti pačius ryškiausius metų solistų darbus. Ankstesniais metais tradiciškai būdavo apdovanojama po du operos ir baleto laureatus – atlikėjai ir atlikėjos.

„Švyturių apdovanojimai per savo gyvavimo dešimtmetį jau peržengė vienos artistų kartos ribas. Jei pažvelgtume, kas buvo pirmieji „Operos švyturių“ laureatai (ne kartą buvo apdovanoti Eglė Špokaitė, Vytautas Juozapaitis ir daugelis kitų iškilių menininkų), ir kam šie apdovanojimai teikiami šiandien, pamatytume, kad „Operos švyturiai“ ženklina jau kitos, jaunesnės menininkų kartos pasiekimus“, – sakė G. Kėvišas.

Nominantai renkami autoritetingos ekspertų komisijos, vertinančios visų metų pastatymus ir sukurtus vaidmenis LNOBT scenoje. „Operos švyturiai“ pradėti teikti 2002 m. Nuo to laiko šį gražų apdovanojimą pelnė visas būrys scenos meistrų: operos solistai Irena Milkevičiūtė, Vytautas Juozapaitis, Joana Gedmintaitė, Dainius Stumbras, Laimonas Pautienius, Julija Stupnianek, Viktoras Aleškovas (Rusija), Sandra Janušaitė, Sigutė Stonytė, Egidijus Dauskurdis, Irena Zelenkauskaitė, Jovita Vaškevičiūtė, Kęstutis Alčauskis, Ramūnas Urbietis, Vladimiras Prudnikovas, Rafailas Karpis, Ieva Prudnikovaitė, Kostas Smoriginas ir Vaidas Vyšniauskas.

„Operos švyturius“ yra pelnę baleto solistai Eglė Špokaitė, Nerijus Juška, Olga Konošenko, Takasis Aokis (Japonija), Aurimas Paulauskas ir Miki Hamanaka, Eligijus Butkus, Inga Cibulskytė, Nailia Adigamova, Martynas Rimeikis, Andrius Žužžalkinas, Romas Ceizaris, Anastasija Čumakova.

Kai kurie solistai ryškiausio metų scenos artisto „Operos švyturius“ yra pelnę net po keletą kartų.

Per vienuolika „Operos švyturių“ gyvavimo metų keitėsi ir nominacijų skaičius. 2007 m. įteiktas „Mažosios operos vilties“ apdovanojimas – jį pelnė operos vaikams „Mažasis princas“ atlikėjas Rimantas Žaldokas. 2009 m. LNOBT paramos fondas „Orfėjaus lyra“ įsteigė prizą už profesionaliai sukurtus antraplanius vaidmenis – šiuos apdovanojimus pelnė Arūnas Malikėnas ir Rafailas Karpis. 2011 m. „Orfėjaus lyra“ įsteigė prizą už ryškiausią Metų debiutą, pernai jį pelnė baleto solistas Kipras Chlebinskas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...