captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kino pavasario“ naujovė – svetur gyvenančių lietuvių kino darbai

Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ atskira programa bus skirta lietuviams, studijuojantiems ir kuriantiems svetur.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ atskira programa bus skirta lietuviams, studijuojantiems ir kuriantiems svetur.

Kitų metų kovo 14–28 dienomis vyksiančio 18-ojo „Kino pavasario“ komanda taip pat kviečia kino kūrėjus iki sausio 7 dienos registruoti savo kūrinius į „Kino pavasario“ programą „Lietuvių filmai“, kuri visada sulaukia ypatingo tautiečių ir užsienio svečių dėmesio.

Tradiciškai festivalio „Kino pavasaris“ gerbėjai pamatys naujausius lietuvių kurtus vaidybinius, dokumentinius bei trumpo metražo filmus. Gausioje programoje savo kūrybą pristatyti gali visi – tiek studentai, tiek jau įvertinti kino profesionalai. Tačiau šįkart festivalis dovanos gerbėjams dar vieną naujovę – programą „Lietuvių filmai“ papildys sekcija „Lietuviai svetur“, kurioje pristatomi užsienyje kuriančių lietuvių darbai. Šia naujove „Kino pavasaris“ siekia su užsienio kino mokyklose besimokančių ar jau ne pirmus metus užsienio kino industrijoje dirbančių tautiečių filmais supažindinti ne tik lietuvius, bet ir į festivalį atvykstančius užsienio svečius iš kino pasaulio.

„Įsteigę papildomą programą „Lietuviai svetur“ siekiame griauti mus ribojančias sienas, o dar labiau - pakeisti emigranto įvaizdį visuomenėje. Nors lietuviai plačiai išsibarstę po pasaulį, bet klaidinga manyti, kad jie kuria tik neigiamą Lietuvos įvaizdį. Teigiamos žinutės apie užsienyje dirbančius, kuriančius tautiečius neretai praskrieja pro mus nepastebėtos, o realizuoti kūriniai atmintyje išlieka tik pavadinimais. Tad norime sukurti joms apčiuopiamą formą – ištraukti šiuos kūrinius į dienos šviesą ir pristatyti juos plačiajai visuomenei čia, Lietuvoje“, – sako festivalio „Kino pavasaris“ lietuviškų filmų programos koordinatorė Justė Zavišaitė.

Šiuo metu festivalio komanda laukia lietuvių kino režisierių, kuriančių tiek Lietuvoje, tiek svetur, darbų. Atrankoje gali dalyvauti visi lietuviški bei koprodukcijos filmai, nepriklausomai nuo jų metražo bei žanro, sukurti ne anksčiau nei 2012 m. kovo mėnesį (užsienyje kurti filmai – ne anksčiau nei 2012 m. sausio mėnesį) ir ne vėliau nei 2013 m. kovo mėnesį. Į programą „Lietuviškos premjeros“ siūlomas filmas negali būti rodytas viešai Lietuvoje. Šios programos filmų premjera vyks tik festivalio „Kino pavasaris“ metu.

Apie lietuviškos programos atrankos rezultatus filmų kūrėjai bus informuojami asmeniškai vasario pradžioje.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...