captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kaune – paroda „Petrui Tarasenkai – 120“

Pirmadienio popietę Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaroma Petro Tarasenkos (1892–1962) – Lietuvos karininko, archeologo, muziejininko ir prozininko – 120-osioms gimimo metinėms skirta paroda.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Pirmadienio popietę Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaroma Petro Tarasenkos (1892–1962) – Lietuvos karininko, archeologo, muziejininko ir prozininko – 120-osioms gimimo metinėms skirta paroda.

Parodos rengėjai – muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos istorijos ir archeologijos skyriaus vyriausieji muziejininkai Kristina Rickevičiūtė ir Kęstutis Šeškevičius.

Proginio renginio metu įdomius įvykius iš P. Tarasenkos gyvenimo primins muziejininkė K. Rickevičiūtė. Prisiminimais apie P. Tarasenką pasidalins jį pažinojusi Tatjana Pacunskytė. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto vaidybos specialybės studentė Milda Naudžiūnaitė skaitys ištraukas iš P. Tarasenkos kūrybos, gros Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos jaunieji muzikantai Indrė Lapėnaitė ir Viktoras Rimša.

R. Rajeckienės teigimu, parodos „Petrui Tarasenkai – 120“ lankytojus pirmiausia turėtų sudominti šio iškilaus žmogaus tyrinėtų Vosgėlių, Velikuškių, Maniuliškių, Pakačinės ir kitų piliakalnių kasinėjimų medžiaga, eksponuojamos piliakalnių, asmeninės, Rusijos kariuomenės ir nepriklausomos Lietuvos kariuomenės laikotarpius atspindinčios nuotraukos. Parodoje pristatomos ir P. Tarasenkos parašytos knygos.

Siekdamas populiarinti archeologijos mokslą ir sudominti jaunimą piliakalnių tyrinėjimų medžiaga P. Tarasenka parašė apysakas „Praeities vartai“ (1935), „Perkūno šventykloje“ (1939). Pokario metais ypač populiarios tapo jo knygos „Užburti lobiai“ (1956), „Didžiųjų Tyrulių paslaptys“ (1956), „Pabėgimas“ (1957) bei „Rambyno burtininkas“ (1958).

1915–1917 m. P. Tarasenka tarnavo Rusijos imperijos kariuomenėje, kovojo Pirmajame pasauliniame kare. 1919-1932 m. tarnavo Lietuvos kariuomenėje. 1920 m. už pasižymėjimą mūšiuose su lenkais, bolševikais ir bermontininkais buvo apdovanotas V laipsnio Vyčio kryžiumi ir pakeltas į kapitonus. 1927 m. P. Tarasenkai suteiktas pulkininko leitenanto laipsnis, jis apdovanotas Lietuvos 10-mečio Nepriklausomybės ir Latvijos Nepriklausomybės medaliais. 1932 m. P. Tarasenka buvo pakeltas į pulkininkus ir tais pačiais metais savo noru išėjo į atsargą.

Paroda „Petrui Tarasenkai – 120“ veiks iki ateinančių metų vasario 25 dienos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...