captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mažeikiškiai švenčių proga mezga rekordinio ilgio šaliką

Mažeikių kultūros centre mezgamas ilgiausias šalikas. Po kelias mezginio eilutes numezgė jau apie šimtą miesto gyventojų, o mezginys siekia per 50 metrų.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Mažeikių kultūros centre mezgamas ilgiausias šalikas. Po kelias mezginio eilutes numezgė jau apie šimtą miesto gyventojų, o mezginys siekia per 50 metrų.

Megzti šaliką mažeikiškiai pradėjo gruodžio pradžioje. Kultūros centre darbas sustoja tik akimirką kitą. Kol rankos dirba, galva ilsisi, todėl megzdamos moterys sako mintyse rikiuojančios šventinius linkėjimus.

„Šilumos, gerumo, supratimo, kad būtų viskas gerai, kad žmonės nesipyktų, kad mums, pensininkams,  būtų truputį lengviau“, – linkėjo šaliko mezgėja Elena Kostkevičienė.

Kiekvienas numezgęs bent eilutę pritvirtina kortelę su savo vardu. Savo rankomis ir geromis mintimis mezginį sušildė kultūros centro  būrelių lankytojai – vakarais  ateina ir jaunos šeimos su vaikais. Mezga Ir naujokai, ir patyrę mezgėjai.

 „Gyvenime esu labai daug mezgusi, kažkada vaikus auginant trūko pinigų, pradėjau nuo megztinių. Už pirmą gavau 5 rublius, paskui 10 ir dar 10. Ir kostiumėlius mezgiau, ir sukneles“, – prisiminė šaliko mezgėja Benigna Tolišienė.

Šalikas bus mezgamas iki Trijų karalių. Idėja numegzti ilgiausią šaliką kilo kultūros centro darbuotojoms, tikinčioms, kad šis darbas suvienys mažeikiškius

„Dabar jau toks azartas – kiekvienas nori prisidėti, suradęs spalvą priderina. Šalikas yra margas, nes ateina Gyvatės metai. Jis lyg išsirangiusi gyvatė nuvinguriuos aplink mažeikiškius, bus užbaigtas pritaisius gyvatės galvą ir uodegą. Mes tikime, kad ta gyvatė ateinančiais metais nebus kandi“, – sakė Mažeikių

Vos per savaitę apie šimtas mezgėjų, mezgančių iš abiejų galų, numezgė apie 30 metrų šaliko. Jie įsitinkinę, kad iki Trijų Karalių šventės šalikas dar pailgės.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...