captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dansema“ sukūrė spektaklį kūdikiams ir vaikams iki 3 metų

Sekmadienį Vilniuje, Menų spaustuvėje, vyks šokio teatro „Dansema“ premjera. Šįkart teatras sukūrė pirmąjį spektaklį patiems mažiausiems – kūdikiams ir vaikams iki trejų metų.
dansema.lt nuotr.
dansema.lt nuotr.

Sekmadienį Vilniuje, Menų spaustuvėje, vyks šokio teatro „Dansema“ premjera. Šįkart teatras sukūrė pirmąjį spektaklį patiems mažiausiems – kūdikiams ir vaikams iki trejų metų.

„Mozaika“ – jau septintas šokio teatro „Dansema“ spektaklis, tačiau pirmasis tokiems mažiems žiūrovams – vaikams iki trejų metų. Choreografė ir šokio teatro „Dansema“ įkūrėja Birutė Banevičiūtė sako tyrinėjusi mažų vaikų elgesį, judesius ir spektaklyje siekia atskleisti jų pasaulį per geometrines formas ir spalvas.

„Mūsų mintis buvo vaikus sudominti daiktais, spalvomis, garsais iš jų artimiausios aplinkos arba tuo, kas jiems įdomu, ką jie supranta, ką jie girdi, ką jie mato. Skaitėm literatūros, stebėjom vaikus ir tos spalvos, kurios matosi – raudona, žalia, geltona, mėlyna,  ir formos – trikampiai, kvadratai, kūgiai – visa yra tai, ką tokio amžiaus vaikas pamato, pastebi. Norėjom ir linksmumo, todėl iš tų figūrų spektaklio pabaigoj susidaro lyg daržovės, kurias galbūt atpažins, gal bus grybai ir gėlės. Bandysim dėliot mozaiką“, – pasakoja choreografė B. Banevičiūtė.

„Mozaikoje“ skamba specialiai šiam spektakliui sukurta kompozitorės Rasos Dikčienės muzika, parinkti aukšti, paprasti tokio amžiaus vaikams priimtini garsai ir jų deriniai, spektaklyje šoka Giedrė Subotinaitė, Indrė Bacevičiūtė ir Mantas Stabačinskas. Į spektaklį, trunkantį pusvalandį, šokėjai įtrauks ir vaikus.

„Žinom, kad tokio amžiaus vaikai ilgai dėmesio nekoncentruoja, tai bandysim įtraukt, kad vaikai patys veiktų kažką su tėveliais, kažkokius judesius kartotų, kuriuos šokėjai daro. [Taip pat bus] ridenimai, spyruokliavimai, ką vaikai mėgsta daryti. Pradėjom nuo spektaklių vyresniems vaikams ir pagaliau supratom, kad priaugom kurti kūdikiams, nes jau septintas mūsų spektaklis, lyg ir patirties jaučiamės turintys“, – sako B. Banevičiūtė.

Šiuolaikinio šokio spektaklio „Mozaika“ premjera Menų spaustuvėje šį sekmadienį, vėliau spektaklis bus rodomas kitų metų sausį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...