captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje pristatytoje juvelyrikos parodoje – perlais dabinti dirbiniai iš mamuto kaulo

Pirmą kartą vienas garsiausių ir originaliausių Lietuvos juvelyrų Sigitas Virpilaitis Klaipėdoje pristato išskirtinę parodą meno gurmanams – juvelyrinių kūrinių kolekciją „Mamuto kaulas ir perlai“.
virsigitas.com nuotr.
virsigitas.com nuotr.

Pirmą kartą vienas garsiausių ir originaliausių Lietuvos juvelyrų Sigitas Virpilaitis Klaipėdoje pristato išskirtinę parodą meno gurmanams – juvelyrinių kūrinių kolekciją „Mamuto kaulas ir perlai“.

Kietas mamuto kaulas Sigito Virpilaičio rankose virto perregimu ažūru, iš kurio talentingas menininkas sukūrė seges, vėrinius ir auskarus. Parodoje – keliolika per pastaruosius metus sukurtų juvelyrikos darbų. Mamuto kaulas, meistriškai sukomponuotas su ,atrodytų, čia nederančiais perlais. Sukūręs ne vieną darbą iš aukso, sidabro, akmens ir kitų medžiagų, Sigitas Virpilaitis prisipažįsta, kad dirbti su mamuto kaulu nebuvo lengva, tačiau labai įdomu.

„Pradedi nuo kažkokios dar visiškai „nedrąsios“ medžiagos ir po truputį bandai, kiek galima ją padaryti plonesne, lengvesne. Tai ir buvo labai smalsu, kiek tu gali nueiti“, – aiškino juvelyras Sigitas Virpilaitis.

Sigitas Virpilaitis eina koja į priekį, lyginant su kitais juvelyrais. Tai jo drąsa, jo meistrystė, jo profesiniai įgūdžiai leidžia jam pasirinkti iš tikrųjų tokias ypatingas medžiagas, kaip, šiuo atveju, mamuto kaulas“, – juvelyro meistriškumą komentavo „Klaipėdos galerijos“ direktorė Violeta Jusionienė.

„Tai yra labai sunki technika. Kaip jis pats mini, ją galima prilyginti kinų menui. Nes kinai labai kruopštūs, labai imlūs, labai atidūs, labai skrupulingi savo darbe. Jie kuria savitus techninius stebuklus“, – kalbėjo menininkas Saulius Bertulis.

Juvelyras neslepia, kad dirbti su ta pačia medžiaga ilgainiui pabosta, todėl kada į rankas vėl paims mamuto kaulą sako nežinantis. Mamuto Ilties gabalą prieš dešimt metų jam padovanojo Amerikoje gyvenantis ir kuriantis juvelyras Aleksandras Šepkus.

„Jeigu aš būčiau daręs tą parodą prieš kokius metus ,gal nieko nebūtų gavęsi. Atėjo laikas. Dėl šių dalykų aš esu prietaringas. Pavyzdžiui, jeigu dieną koks nors darbas nesiseka, žinai, kad tu vargsi, gadinsi ir paskui dvi dienas taisysi. Geriau to darbo nedarai. Taigi ir atėjo laikas tam kaului“, – aiškino juvelyras S. Virpilaitis.

Pasigrožėti menininko sukurtais juvelyrikos darbais klaipėdiečiai kviečiami iki sausio 17-os dienos,„Klaipėdos galerijos“ filiale Herkaus Manto gatvėje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...