captcha

Jūsų klausimas priimtas

B. Savukyno premija paskirta „Metų“ vyriausiajam redaktoriui D. Mušinskui

Bronio Savukyno premija šiemet skirta žurnalo „Metai“ vyriausiajam redaktoriui, rašytojui Danieliui Mušinskui.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Bronio Savukyno premija šiemet skirta žurnalo „Metai“ vyriausiajam redaktoriui, rašytojui Danieliui Mušinskui.

Laureatas įvertintas už ilgametį kultūros puoselėjimą ir nuopelnus kultūrinės leidybos baruose. Premija bus įteikta gruodžio 17 dieną Kultūros ministerijoje Baltojoje salėje.

Bronio Savukyno premija įsteigta 2010 metais Kultūros ministerijai bendradarbiaujant su Lietuvių PEN centru. Premija laureatams įteikiama minint B. Savukyno gimimo dieną.

B. Savukynas (1930–2008) – garsus lietuvių filologas, vienas iš populiariojo „Lietuvių vardų kilmės žodyno“ sudarytojų. B. Savukynas buvo ir kultūrologas, vertėjas ir žurnalistas, ilgametis „Kultūros barų“ vyriausiasis redaktorius, savo straipsniuose ne kartą analizavęs ir Lietuvos žiniasklaidos kokybę.

B. Savukyno premija skiriama siekiant įvertinti publicistinių kūrinių autorius, kultūros leidinių kryptį formuojančius vyriausiuosius redaktorius už lietuvių kalbos grynumo ir taisyklingumo puoselėjimą, humanistinių vertybių, analitinės minties ir intelektualinės kultūros skleidimą periodiniuose kultūros leidiniuose.

Pirmąja B. Savukyno premijos laureate 2010 m. tapo žurnalo „Kultūros barai“ vyriausioji redaktorė, menotyrininkė Laima Kanopkienė.

Praėjusiais metais ši premija įteikta žurnalo „Kultūros barai“ Dailės skyriaus redaktoriui, dailės kritikui, parodų kuratoriui Kęstučiui Šapokai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...