captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno lėlių teatre – dvi premjeros

Kalėdų ir Naujųjų metų laukiantiems mažiesiems bei jų tėveliams Kauno lėlių teatras parengė dvi premjeras.
kaunoleles.lt nuotr.
kaunoleles.lt nuotr.

Kalėdų ir Naujųjų metų laukiantiems mažiesiems bei jų tėveliams Kauno lėlių teatras parengė dvi premjeras.

Savaitgalį Lėlių teatras vaikus pakvietė į pirmąją premjerą – Olego Žiugždos spektaklį „Balta sniego žmogeliukų kelionė“. Aktoriai pastebi, kad jis visai kitoks, nei iki šiol prieš Kalėdas rodyti spektakliai.

Kai tik režisierius mums atvežė pjesę, mano ir kai kurių vyresnių kolegų pirmas klausimas buvo: kur neigiami personažai? Nes neigiamas personažas yra ta energetika, kuri spektakliui kažką tai padaro, jis neigiamas, bet jis labiausiai įsimena. Šitame spektaklyje jų nėra“, – sako aktorė Jolita Ross.

Užtat pagrindiniai veikėjai – saulutės ieškantys sniego žmogeliukai – gėrio negaili visiems, kuriuos sutinka savo kelyje. Varną pamaitina šermukšniais, mat juose daug vitaminų, sušalusiai meškutei atiduoda savo šaliką, o voverei – kepurę.

„Šitie sniego žmogeliukai, mano galva, tam tikra prasme primena Kristų. Jie eina ieškoti saulutės, kad paprašytų, jog neužkaitintų ir jiems nereiktų ištirpti, jie ką tik gimę, ką tik atsiradę, jie nepažįsta pasaulio ir apie visus gyvūnėlius, kuriuos sutinka, pagalvoja, kad tai saulutė“, – pasakoja aktorius Mindaugas Ancevičius.

Baltarusijoje gyvenantis režisierius O. Žiugžda sako, kad gerumo šiandien labai trūksta. Todėl rumunų liaudies pasakų motyvais sukurtame spektaklyje jis kalba apie krikščioniškas vertybes – atjautą ir pagalbą artimam.

„Norėjosi, kad spektaklis ne tik pralinksmintų, bet vaikams įdiegtų tam tikrų vertybių. Todėl šis spektaklis – kalėdinis, jis toks ramus, po jo bus apie ką pakalbėti vaikams ir suaugusiems“, – mano O. Žiugžda.

Ketvirtadienį Lėlių teatras parodys ir antrąją premjerą – režisierės Vitalijos Vyšniauskaitės naujametę pasaką apie mergaitę ir varveklių močią „Varveklių šalies paslaptys“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...