captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdos kamerinis orkestras švenčia jubiliejų

Klaipėdos kamerinis orkestras šiemet mini veiklos 20-ties metų jubiliejų. Jubiliejinę programą parengęs kolektyvas tikina, kad didžiausias jo laimėjimas – kūrybinė laisvė, kuriai niekas nedaro įtakos.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Klaipėdos kamerinis orkestras šiemet mini veiklos 20-ties metų jubiliejų. Jubiliejinę programą parengęs kolektyvas tikina, kad didžiausias jo laimėjimas – kūrybinė laisvė, kuriai niekas nedaro įtakos.

Į pirmąjį koncertą Klaipėdos kamerinis orkestras klaipėdiečius pakvietė 1992-ųjų gruodį Klaipėdos universiteto menų fakulteto salėje. Netrukus orkestras tapo Klaipėdos savivaldybės Muzikos centro, dabar – uostamiesčio Koncertų salės kolektyvu. Pasak beveik 17 metų jam vadovavusios pirmosios meno vadovės, pradžia buvo sunki, išsilaikyti padėjo didžiulis entuziazmas ir begalinis noras groti.

„Pirmiausia labai jaunas kolektyvas ir daug studentų grojo. Žodžiu, tikrai buvo sunku, nes jie dar neturėjo tradicijų, neturėjo tokio supratimo, kaip reikia groti kameriniame orkestre. Pirmosios programos buvo pritaikytos prie mūsų galimybių. Palyginti su tuo, kokias programas mes dabar turime, tai ten buvo vaikiškas repertuaras“, – sako pirmoji Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovė Liuda Kuraitienė.

Daug muzikantų orkestre groja iki šių dienų. Per du dešimtmečius kolektyvui dirigavo apie pusšimtis garsių dirigentų – tokių kaip Saulius Sondeckis, Robertas Šervenikas, Donatas Katkus, Modestas Pitrėnas, Vytautas Lukočius. Kartu pasirodė per 100-tą Lietuvos ir užsienio atlikėjų. Dalis iš jų solo partijas atliko ir jubiliejiniame koncerte, kurį orkestras pradėjo monumentaliu Richardo Štrauso kūriniu „Metamorfozės“.

Didžiausiu orkestro laimėjimu dabartinis jo meno vadovas įvardija kūrybinę laisvę.

„Mūsų niekas neverčia groti to, ko mes nenorėtume, mūsų neverčia niekas tarnauti kokiai nors madai. Salės administracija leidžia mums laisvai padaryti menines programas, duoda mums meninę laisvę , o laisvė, kaip žinia, bet kuriame kūrybiniam procese turbūt yra vienas iš pagrindinių faktorių“, – teigia Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus.

Klaipėdos kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus toks orkestras Vakarų Lietuvoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...