captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paskelbti Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Kultūros ministerijoje paskelbti šių metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.
Skulptorius V. Vildžiūnas, BFL nuotr.
Skulptorius V. Vildžiūnas, BFL nuotr.

Kultūros ministerijoje paskelbti šių metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.

2012 m. Nacionalines premijas pelnė skulptorius Vladas Vildžiūnas, literatūrologas Kęstutis Nastopka, dailininkas Vitalijus Mazūras, architektas Eugenijus Miliūnas, menininkas Žilvinas Kempinas ir dirigentas Modestas Pitrėnas.

„Dirbom konstruktyviai ir, pasakyčiau, gan greitai. Kažkokių didelių nesutarimų nebuvo, nors visi turėjome savo nuomonę“, – sakė komisijos pirmininką pavadavęs komisijos narys Stanislovas Žvirgždas.

Premija už viso gyvenimo nuopelnus paskirta skulptoriui V. Vildžiūnui, nors diskutuota buvo ir dėl garbaus amžiaus aktoriaus Donato Banionio, teigė S. Žvirgždas. Pasak jo, yra daug vertų, bet mažai pašauktų pelnyti aukščiausią Lietuvos kultūros ir meno premiją.

„Šįmet pretendentų buvo labai daug – net 40 (pernai 27). Kodėl šįmet buvo tokia gausa? Nes truputį neatsakingai pasižiūrėjo ir kūrybinės organizacijos, ir kiti teikėjai. Kviesčiau kitiems metams pasižiūrėti rimčiau, kad kandidatas būtų tikrai vertas premijos, nors komisijai dirbti bus sunkiau“, – komentavo S. Žvirgždas.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis – 104 tūkst. litų. Viena premija teikiama už viso gyvenimo nuopelnus.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisiją, kuriai vadovauja istorikas Alfredas Bumblauskas, sudaro skulptorius Robertas Antinis, dirigentas Juozas Domarkas, menotyrininkė Lolita Jablonskienė, architektas Saulius Juškys, rašytojas Donaldas Kajokas, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, kompozitorius Algirdas Martinaitis, kino režisierius Audrius Stonys, teatrologė Irena Veisaitė, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gal būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną.

Nacionalinės premijos laureatams bus įteikiamos Vasario 16-osios proga.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...