captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje tęsiamas K. Donelaičio atminimui skirtas projektas

„Klaipėdos galerijoje“ atidaryta antroji trejus metus truksiančio tarptautinio meno projekto paroda „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejų pasitinkant“.    
 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

„Klaipėdos galerijoje“ atidaryta antroji trejus metus truksiančio tarptautinio meno projekto paroda „Kristijonas Donelaitis. 300 metų jubiliejų pasitinkant“.

Šį kartą eksponuojami Lietuvos ir Kaliningrado srities menininkų sukurti grafikos darbai, praneša „Panorama“.

Darbus K. Donelaičio ir jo kūrybos tema sukūrė 13 grafikų – 7 klaipėdiečiai ir 6 Kaliningrado srities menininkai. Projekto kuratorė sako, kad kaliningradiečiai įkvėpimo daugiau sėmėsi iš „Metų laikų“, o lietuviai labiau gilinosi į didžio poeto asmenybę.

„Mane iš tikrųjų labai nustebino Virgilijus Burba – kai aš pamačiau jo lino raižinius. Galbūt šiais laikais tai jau nelabai populiaru, kadangi modernios technologijos atsiradusios. Šitaip išsamiai, nuoširdžiai ir šitokia gausa darbų“, – stebėjosi projekto kuratorė Violeta Jusionienė.

7 darbus parodai pateikęs grafikas V. Burba sako, kad K. Donelaičio temą gvildeno per pajūryje prabėgusios savo vaikystės vaizdinius.

„Ir medžiai tie patys, ir gyvuliai tie patys, ir žmonių elgsena tokia pati. Galų gale ta ekonominė gadynė labai panaši – taip ir vaikščiojom ir vyžoti, ir su arkliais, ir su karvutėm, ir su avim. Ir šnekos tos pačios žmonių buvo “, – sako grafikas V. Burba.

Paroda Klaipėdoje bus eksponuojama iki sausio vidurio, o pavasarį keliaus po Lietuvą, Lenkiją, galbūt ir Suomiją.

Pernai K. Donelaičio temą, susirinkę Tolminkiemyje, gvildeno tapytojai, kitąmet jos imsis mažosios plastikos meistrai.

2014-aisiais, minint K. Donelaičio 300 metų jubiliejų, žadama surengti didelę jungtinę parodą, kurioje bus eksponuojami visi per trejus metus lietuvių ir Kaliningrado srities menininkų sukurti darbai.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...