captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. Vertelytės kūrybą įvertino Šiaulių publika

Tarptautinį pripažinimą jaunai mūsų šalies režisierei Eglei Vertelytei pelniusį pirmąjį jos dokumentinį filmą „UB Lama“ ketvirtadienio vakarą pirmąkart turėjo galimybę įvertinti ir gimtojo režisierės miesto – Šiaulių publika.
Kadras iš filmo „UB Lama“
Kadras iš filmo „UB Lama“

Tarptautinį pripažinimą jaunai mūsų šalies režisierei Eglei Vertelytei pelniusį pirmąjį jos dokumentinį filmą „UB Lama“ ketvirtadienio vakarą pirmąkart turėjo galimybę įvertinti ir gimtojo režisierės miesto – Šiaulių publika.

Šiaulių kino muziejuje studija „Nominum“ publikai pristatė 3 kino darbus, pelniusius tarptautinius apdovanojimus: E. Vertelytės „UB Lama“, Ramunės Rakauskaitės „Žalumose“ bei Dali Rust „Zona“. Peržiūroje dalyvavo ir E. Vertelytė. Šių filmų peržiūros vyks ir kituose šalies miestuose.

„Respublikos“ leidinių grupei priklausančio dienraščio „Šiaulių kraštas“ vyriausiojo redaktoriaus Vlado Vertelio ir Šiaulių bibliotekininkės Reginos Vertelienės dukra E. Vertelytė prieš susitikimą su gimtojo miesto publika neslėpė jaudulio ir prisipažino jaučianti kur kas didesnę atsakomybę, nei pristatydama šį filmą užsienyje.

E. Vertelytė kartu su filmo „UB Lama“ kūrybine komanda neseniai grįžo iš vieno didžiausių tarptautinių festivalių Vokietijoje „DOKLeipzig“. Festivalio konkursinėje programoje demonstruotas „UB Lama“, pasak režisierės, buvo sutiktas labai šiltai. Filmas rodytas du kartus, į abu seansus susirinko pilna salė žiūrovų. Daug žiūrovų, anot E. Vertelytės, stebėjo ir kitų režisierių darbus.

„Šiame festivalyje sekėsi labai gerai, – pasakojo „Respublikai“ E. Vertelytė. – Patys organizatoriai sako, kad vien patekti į tokį renginį yra didžiulis laimėjimas. Tai yra vienas iš trijų didžiausių ir svarbiausių pasaulio festivalių dokumentikos srityje. Į jį suvažiuoja didžiausi meistrai, demonstruojami įdomiausi filmai. Juos žiūrėjau nuo ryto iki vakaro ir galvojau: „Kaip gerai, kad mūsų filmas yra čia ir kiek dar daug reikia išmokti“.

E. Vertelytės „UB Lama“ Italijoje rugpjūtį vykusiame XVIII „Lessinia“ filmų festivalyje buvo apdovanotas antruoju prizu „Lessinia D`Argento“. Rugsėjį „UB Lama“ pristatytas UNESCO globojamame dokumentinių filmų festivalyje „Medvideo“, kuris vyko Pietų Italijoje. Šiame festivalyje jis įvertintas specialiuoju prizu.

Kitą savaitę „UB Lama“ bus rodoma Prancūzijoje – viename iš didžiausių Europos festivalių kalnų tematika „Autrans“. O ateinančių metų gegužę E. Vertelytės filmas bus demonstruojamas budistinių dokumentinių filmų festivalyje Šri Lankoje.

„Mums jau pranešė, kad filmą festivalio rengėjai įvertino prizu – kelione, kurioje būsime supažindinti su Šri Lankos budizmo paveldu, – pasakojo „Respublikai“ E. Vertelytė. – Labai tuo džiaugiuosi“.

Šių metų gegužę Turkijoje vykusiame Tarptautiniame kino festivalyje „UB Lama“ sulaukė pačių aukščiausių apdovanojimų – jam buvo skirtas pagrindinis festivalio prizas. Filmas apie 12-mečio berniuko gyvenimo paieškas šiemet buvo demonstruojamas ir dviejuose kino festivaliuose JAV bei legendiniame kino festivalyje Krokuvoje (Lenkija).

Pasaulinio garso režisieriaus Arūno Matelio studijoje „Nominum“ sukurtas filmas „UB Lama“ yra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos studijų „Nominum“ ir „Wostok“ koprodukcija.

Pripažinimą pelniusiame 50 minučių trukmės dokumentiniame filme E. Vertelytė pasakoja apie 12-metį mongolų berniuką Galaa, kuris su motina ir jaunesniuoju broliu itin skurdžiomis sąlygomis gyvena sukrypusioje jurtoje ir svajoja tapti budistų vienuoliu lama.

Scenarijaus rašymą Didžiosios Britanijos nacionalinės kino ir televizijos mokyklos magistrantūroje studijuojanti E. Vertelytė „Respublikai“ sakė ką tik baigusi rašyti scenarijų vienam pilnametražiam vaidybiniam filmui ir jau pradėjusi rašyti antrąjį.

„Scenarijus, kurį jau baigiau rašyti, – tragikomedija, pasakojimas apie moterį, vadovaujančią kiaulių fermai,  – pasakojo E. Vertelytė. – Šiuo metu rašau scenarijų apie tai, kaip Jurgis Mačiūnas atgaivino Soho rajoną Niujorke. Norėčiau, kad šie scenarijai kada nors būtų įgyvendinti. O dokumentikoje kol kas neturiu jokių planų. Tačiau niekada negali žinoti – jei sutiksiu kokį nors įdomų žmogų, gal vėl imsiuosi dokumentikos“.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...